Celulare Lajmet e fundit

XIAOMI MI 7, zbulohet pershkrimi zyrtar i karakteristikave super!

[perditesim 09.02.2018]

Per here te pare publikohet nje imazh ne gjuhen kineze me karakteristikat zyrtare te atij qe mendohet te jete Xiaomi Mi 7.

xiaomi mi 7

Ne teresi konfirmohet artikulli i shkruar me poshte nga stafi i ose.al. Xiaomi Mi 7 do te jete me te vertete per nje nder celularet me potent te vitit 2018! Perveç karakteristikave te meposhtme, zbulohet dhe bateria prej 4480 mAh me teknologji “Fast Charge”.

Xiaomi Mi 7 do te prodhohet me ekran raport 18:9. Pra do te jete thuajse pa korniza, dhe ekrani do te kete permasat 5.65”. Nderkohe flitet edhe per prodhimin e njekoheshem te Xiaomi Mi 7 Plus me ekran prej 6.01”. Ne te dyja rastet teknologjia e perdorur do te jete nje Full HD+ me 2160 x 1080 pixel dhe densitet 427 ppi. Por risia me e madhe ka te beje me tipologjine e ekranit te perdorur. Tashme edhe Xiaomi do ti bashkengjitet kompanive qe perdorin ekran OLED per flagshipet e tyre, duke praktisur keshtu IPS. Procesori do te jete nje SnapDragon 845 dhe sigurisht do te suportoje inteligjencen artificiale AI. Fuqia e procesorit octa-kore Kyro 385 dhe SoC 10nm do te beje diferencen. Nderkohe konfirmohen lajmet mbi RAM prej 6 GB dhe 8 GB.

Foto Xiaomi Mi 7:

xiaomi mi 7

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.