Xiaomi Redmi Note-foto
Celulare Lajmet e fundit

[VIDEO] Xiaomi Mi 6X: detajet e para online

Pas një muaji zërash dhe spekulimesh, Xiaomi Mi 6X është më afër një lirimi zyrtar. Kompania tashmë ka planifikuar një ngjarje për 25 prill në Universitetin e Wuhan, ku do të njohim celularin më të ri dhe pasardhësin e parashikuar të Xiaomi Mi A1.

Xiaomi Mi 6X-Red

Pas disa fotografive të zbuluara sot duke shfaqur celularin në një varg variantesh unike me ngjyra, një video zyrtare e re bëri rrugën e saj rreth internetit, duke treguar të gjithë shkëlqimin e këtij smartphone të ri dhe të ndritshëm Xiaomi.

Video Xiaomi Mi 6X – Hands-on

Video Xiaomi Mi 6X

Video Xiaomi Mi 6X

[Xiaomi Mi 6X: artikull i shkruar me 13 Prill ]

Disa ditë më parë, ne raportuam lajmin për ngjarjen e 25 prillit të organizuar nga Xiaomi për të prezantuar një smartphone të ri, me shumë gjasa Xiaomi Mi 6X. Sot kemi detaje të reja për këtë të fundit, veçanërisht përsa i përket skedës së saj teknike.

Sipas informacioneve zyrtare, e cila FunkyHuawei ka ardhur në posedim, pajisja kineze do të integrojë një Qualcomm SoC Snapdragon 660 deri në 2 GHz.

Ne gjithashtu mund t’ju sjellim më shumë detaje në sektorin e saj fotografik: kamera e dyfishtë e pasme do të integrojë një sensor 20MP Sony IMX376 dhe një IMX486 të dytë 12MP, të dy me aperturë fokale f / 1.8. Kamera e përparme do të integrojë të njëjtin 12 MP IMX486, por me f / 2.2 aperture fokale dhe flash bashkëngjitur.

Duhet të gjejmë gjithashtu mbështetje për regjistrimin e videos 4K @ 30fps dhe modalitetin Portret.

XIAOMI BLACK SHARK

Xiaomi Mi 6X: Ekrani dhe sistemi operativ

Ekrani duhet të jetë i llojit LCD dhe nuk do të ketë mbështetje microSD dhe modulin NFC, por ne do ta gjejmë atë për infra të kuqe. Lidhur me software, Xiaomi Mi 6X duhet të mbërrijë me Android 8.1 me Oreo përshtatur MIUI 9 me mbështetje për “AI Lens”, ky i fundit duhet të integrohet së paku për variantin kinez.

Siç është përshkruar më parë, pajisja më shumë gjasa do të paraqitet më 25 prill: ne do ju përditësojmë mbi këtë ngjarje dhe të shohim nëse të gjitha karakteristikat të cilat kemi folur do të konfirmohen.

Lajm i marrë nga: XDA

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.