xiaomi mi mix 2s-foto2 (1)
Celulare Lajmet e fundit

Xiaomi E6 – ja celulari më i ri i familjes

Gjigandi kinez i prodhimit Xiaomi nuk është duke ulur përpjekjet e saj për të kapur sektorë të ndryshëm të tregut të smartfonëve. Kohët e fundit, kompania ka lëshuar Xiaomi Mi MIX 2S, Xiaomi Redmi S2 dhe Xiaomi Mi 6X (Pink Version), dy pajisjet e mesme dhe lehtësisht të përballueshme. Tani, një smartphone i ri Xiaomi me emrin e koduar “Xiaomi E6” sapo ka mbërritur në Geekbench.

Detaje Xiaomi E6

Kjo është padyshim një smartfonë me çmim të ulët pasi është mundësuar nga një procesor Qualcomm Snapdragon 625 me 2GHz të shoqëruar me 3GB RAM dhe kujtesa e brendshme nuk duhet të jetë më pak se 32GB.

Ky smartphone funksionon në Android 8.1, i cili zakonisht është pritja e një smartphone të ri. Sa i përket performancës së saj Geekbench, kjo pajisje godet 841 në një core dhe 4259 në rezultatin multi-core. Në thelb, kjo pajisje është e ngjashme me atë të Xiaomi Mi 5X.

 Xiaomi E6-detaje-online

Identiteti i këtij smartphone nuk njihet ende, por duke parë konfigurimin, ndoshta do të jetë më shumë se 200 dollarë.

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.