Perditesimi WhatsApp 2017
Lajmet e fundit

WhatsApp vjen me nje risi te re. A jeni gati?

WhatsApp ne Shqiperi dhe jo vetem do filloj se shpejti me nje risi fantastike. Edhe pse eshte nje funksion qe e kemi pare ne Telegram, per WhatsApp eshte nje funksion i ri…

WhatsApp do të hyjë në një fazë më të rritur dhe të heqë qafe lidhjen me smartphone. Llogaria do të jetë e qasshme nga pajisje të shumëfishta në të njëjtën kohë.

WhatsApp do të duket gati për të braktisur simbiozën e ngushtë me aplikacionin e instaluar në smartphones dhe të drejtuar në mënyrë autonome në një version desktop që nuk do të duhet të kryejë ndonjë pasqyrim/mirroring. Rrjedhimisht do të jetë e mundur të përdoret e njëjta llogari WhatsApp në pajisje të shumta në të njëjtën kohë.

Lajmi vjen nga WABetainfo që në të kaluarën ka parashikuar saktë debutimin e WhatsApp Business. Këtë herë, ai duket se ka zbuluar se ekipi zhvillimor i WhatsApp është duke punuar në një sistem të ri multi-platformësh dhe një aplikacion të rinovuar që do të merrte formën e një UWP, Platformën Universale të Windows.

si te pergjojm whatsapp ne shqiperi foto 1

 

Në veçanti, përdorimi i një sistemi multi-platformësh do të ofronte mundësinë e qasjes në të njëjtën llogari WhatsApp nga pajisje të shumta pa nevojën e çinstalimit të saj nga telefoni i mençur dhe nga numri i telefonit në të cilin lidhet llogaria.

Pra, do të thotë të jesh në gjendje të hysh në llogarinë tënde njëkohësisht nga Android, iOS (edhe iPad) dhe madje edhe nga Windows, të cilat do të përfitojnë nga UWP API. Rrjedhimisht, sistemi multiplatform do të ishte në zhvillim dhe nuk ka asnjë datë të lëshimit për versionin e ri të platformës së aplikacionit në këtë moment.

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.