Perditesimi WhatsApp 2017
Lajmet e fundit

KUJDES MASHTRIMIN!✉️ WHATSAPP ✉️: lajmi fals i perdorimit me pagese

WhatsApp! KUJDES!⚠⚠⚠

Rikthehen kerkesat e çuditshme per pagesen e sherbimeve te ketij aplikacioni. “Modus Operandi” i ketyre kompanive te fshehta dhe te çuditshme qe punojne per te “vjedhur” perdoruesit e thjeshte eshte gjithnje e njejte. Aplikojne principet e Phishing, ose i ashtuquajturi “peshkimi” i njerezve qe mund ti besojne skemave te tyre mashtruese. Ne fillim do t’ju vije nje email ku thuhet se llogaria juaj WhatsApp eshte duke skaduar, dhe do ju kerkohet 0,99 € brenda 24 oreve per ta rinovuar. whatsapp Natyrisht behet fjale per nje mashtrim dhe per nje email qe nuk vjen aspak nga zyrat e WhatsApp, sherbimi i te cilit ishte dhe mbetet FALAS.

Per tu mbrojtur nga keta çarlatane, mjafton vetem pak kujdes. Mos klikoni tek emailet dhe sidomos mos jepni llogarite bankare, apo çdo lloj informacioni personal!

 

©ose.al • Shtëpia e teknologjisë

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

5 thoughts on “KUJDES MASHTRIMIN!✉️ WHATSAPP ✉️: lajmi fals i perdorimit me pagese

  1. Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e “ose.al – Shtëpia e Teknologjisë”. Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.