Samsung Galaxy s9-fotorender
Lajmet e fundit

[THE WALL] Televizori Samsung 146″ 4K

Nuk kaluan as 24 ore dhe Samsung i pergjigjet LG. I njohur për produktet e tij inovative, Samsung Electronics Worldwide në CES 2018 ka njoftuar një televizor. Televizori Samsung prej 146 inç 4K i cili thjesht do quhet “The Wall“. Po, është aq i madh sa një mur. Televizori ka për qëllim ekranet OLED si rivalet e saj. LG, ka shpalosur shumë kohë me parë ekranet më të mirë në treg.

Lexo edhe: LG me televizorin qe zhduket

Mos e gaboni “The Wall” për vetëm një tjetër televizor të madh. Ai ka një teknologji të shfaqjes që është krejtësisht ndryshe nga ajo për të cilën ne të gjithë jemi mësuar. Përdor një panel të ekranit MicroLED me LED në shkallën mikrometër që janë shumë më të vogla se LED-et ekzistuese që ndodhen në çdo televizor ne tregun nderkombetar!

Përveç lehtësisë së krijimit të paneleve MicroLED, paneli i ri është i hollë dhe ofron NJË ngjyRË TË ZeZË të thellë dhe raporte të larta të kontrastit si panelet OLED.

televizori Samsung

Referuar nga Samsung si “TV modulare” i parë në botë, “The Wall” mund të shkrihet me njësi të tjera për të krijuar një ekran më të madh, pa ndonjë efekt të kundërt në performancë. Samsung thotë se shumë ekrane të reja mund të sinkronizohen me murin. 

Për të mohuar mos-disponueshmërinë e përmbajtjes për rezolucionin 8K, Samsung tani e ka mbushur “The Wall” me një teknologji upscaling AI që mund të përmirësojë cilësinë e përmbajtjes së definicionit standard me rezolucionin 8K.

Nuk ka asnjë fjalë zyrtare mbi çmimet, por ne jemi shumë të sigurt se Televizori Samsung “The Wall” do të kushtojë një pasuri kur të bëhet në dispozicion më vonë gjatë këtij viti.

televizori Samsung-foto

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.