Celulare Lajmet e fundit

Vivo Xplay 7 – 10GB RAM dhe ekran 4K 😍😍😍

Vivo Xplay 7 mund të jetë smartphoni me të cilin kompania kineze futet përsëri në garë për të konkurruar në segmentin më të lartë Android. Ai përfaqëson një pasues të denjë të Xplay 6 dhe pas shpalljes të X20 Plus UD, smartphone i parë me sensor gjurmët e gishtave të integruara nën ekran.

Celulari i parë në botë me sensorin e gjurmëve poshtë ekranit 😍😍😍

vivo xplay 7-foto

Sipas fotografive të publikuar në Weibo, Vivo Xplay 7 është treguar jo vetëm në foto por shikojme dhe detajet teknike. Shpresojme që këto të dhëna të konfirmohen sepse flasim për detaje spektakolare. 

Duke filluar nga ekrani, ne do të flasim së pari me rezolucionin e matricës OLU me 4K me një ekran të aftë për të mbuluar 92.9% të frontit, duke shfrytëzuar kështu një zonë shumë të madhe. Procesori duhet të jetë i ardhshmi Snapdragon 845 Qualcomm, në mes me sensorë për zhbllokimin e fytyrës bashkuar me njohjen e shenjave të gishtërinjve i integruar poshtë ekranit.

Më në fund, sasia e RAM do të arrij deri në 10GB, një sasi absolutisht e padëgjuar më parë për një smartphone.

Dy versionet, një me 256GB memorie të brendshme dhe tjetri me mirë 512GB e magazinimit janë të gatshëm për t’u kthyer në krye të klasifikimeve pas gati dy vitesh mungesë.

Ky është informacioni dhe imazhet që për momentin nuk mund ti konfirmojmë. Për më shumë detaje na ndiqni në artikujt e ardhshëm.

ose.al – Shtëpia e teknologjisë

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.