vivo x21 dy
Celulare Lajmet e fundit

VIVO X21 del per here te pare me imazhe dhe specifika

Ne rrjetin social kinez TENAA dhe gjithashtu ne sitin e benchmark Geekbench dolen per here te pare disa imazhe fotografike te celularit te ri VIVO X21, se bashku me disa karakteristika teknike kryesore.
Ajo qe vihet re eshte qe VIVO ka rritur nivelin e celulareve te saj duke ju afruar konkurences si ne design ashtu edhe ne specifika teknike.

Skeda teknike e Vivo X21

 
 • Ekrani: 6.28″
 • Rezolucioni FHD+ 1080 x 2280
 • Procesori: MediaTek Helio P60 12nm (4x 2.0 GHz Cortex A73 + 4x 2.0 GHz Cortex A53) me ARM Mali-G72 MP3 GPU
 • RAM: 6GB
 • ROM: 64GB me microSD card deri ne 256GB
 • Fotokamera kryesore: 12MP + 5MP
 • Fotokamera selfie: 24MP front-facing camera
 • 3.5 mm  jack audio
 • Sistemi Operativ: Funtouch OS 4.0 bazuar ne Android 8.1
 • Permasat: 154.37 x 74.98 x 6.99 mm
 • Bateria: 3,170 mAh
 • Pesha: 159g
 • Ngjyrat: Ruby Red, Aurora White, Polar Night Black
Vivo X21 mendohet se do te kushtoje rreth € 400,00 nga fabrika.
 
vivo x21
Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.