vivo apex 2019 prezantimi foto
Celulare Lajmet e fundit

Vivo Apex 2019 – Celulari i pare ne Bote pa butona

Pak ore me parë, prodhuesi kinez, Vivo, lansoi smartfonin e ri të ri, Vivo APEX 2019 në Pekin. Ky celular vjen me një dizajn minimalist që tërësisht braktis përdorimin e butonave fizike.

Duke parë konfigurimin bazë, Vivo APEX 2019 përdor një ekran gjithëpërfshirës pa notchdhe është e pajisur me një SoC të Qualcomm Snapdragon 855. Ky procesor mbështetet nga deri në 12GB RAM dhe 512GB hapësirë ​​të brendshme. Do të jetë në dispozicion në tre ngjyra, bardhë, argjend titan, gëlqere.

vivo apex 2019 foto spektakolare3
Vivo Apex 2019 – Celulari i pare ne Bote pa butona

Më e rëndësishmja, Vivo APEX 2019 është një telefon me skenar të plotë 5G që e bën atë telefonin e parë 5G në botë me 12GB memorie. Sipas hyrjes zyrtare, Vivo krijoi qendrën e R & D 5G në fillim të vitit 2016, mori pjesë plotësisht në kërkimin e teknologjisë bazë dhe standardizimit 5G dhe u bë një nga kompanitë më të pajisura teknologjike në procesin e kërkimit të standardizimit 3GPP 5G në 2017. Në të njëjtën vit, Vivo lansoi antenën 5G dhe RF.

vivo apex 2019 foto spektakolare2

Në vitin 2018, Vivo filloi kërkimin dhe zhvillimin e prototipëve të testimit të terminalit 5G. Deri në fund të vitit 2018, Vivo kishte dorëzuar 1.700 propozime teknike në organizatën e standardizimit të 3GPP. Sipas kompanisë, do të nisë terminalin e parë para-komercial 5G në 2019 dhe planifikon të realizojë komercializimin në shkallë të gjerë të telefonave celularë 5G deri në vitin 2020.

vivo apex 2019 foto spektakolare1

Deri më tani, kompania nuk ka thënë shumë për pajisjen në vetvete pasi që duket se përqendrohet më shumë në kapacitetin e vet 5G. Kamera e përparme nuk duket të jetë në kufijtë e sipërm dhe të poshtëm. Pra, ekziston çdo arsye për të menduar se kjo celularësh do të vazhdojë të përdorë një dizajn të përparme të kamerave me rreshqitjer si paraardhësi i saj. E gjithë forma e telefonit është relativisht e rrumbullakët dhe trupi nuk ka asnjë buton.

vivo apex 2019 foto spektakolare

Video: Vivo Apex 2019 Hand-on

Vivo Apex 2019 – ja kur do prezantohet

Ne tashmë e dinim se Vivo APEX 2019 do vinte më 24 janar, por tani është më zyrtare se kurrë, pasi letrat e ftesës janë dërguar në shtyp. Në ftesën që ne mund të lexojmë, do të ketë një konferencë për lançimin e produkteve në Pekin më 24 janar (të enjten), e cila është kur ata zyrtarisht do të zbulojnë flagship-in e parë Vivo të vitit 2019.

Letra e ftesës tregon se tema e kësaj konference është “Për një të Ardhme të thjeshtë”, që nënkupton hartimin e Vivo APEX 2019 do të jetë minimal por futurist.

Aktualisht, ne nuk kemi detaje zyrtare rreth celularit te ri nga Vivo, përveç disa shaka që i japin telefonit një dizajn shumë të rrumbullakosur.

vivo apex 2019 prezantimi foto1

Vivo Apex 2019 – Skeda teknike

Brenda këtij trupi të formuar në mënyrë interesante do të gjejmë një Qualcomm Snapdragon 855 CPU bazuar në një proces prodhimi prej 7nm, që arrin deri në 2.84GHz, një GPU Adreno 640, të paktën 8GB RAM dhe 128GB hapësirë ​​ruajtëse.

Veç kësaj, Vivo APEX 2019 pritet gjithashtu të jetë e pajisur me një teknologji zhbllokimi të gjurmëve të gishtave me gjysmë ekrani. Përparësia e kësaj teknologjie është se përdoruesit nuk do të kenë nevojë të gjejnë një pikë të caktuar në ekran, në vend se gjurmët e gishtave mund të njihen në të gjithë gjysmën e poshtme të ekranit.

Së fundi, çfarë ndodh me prodhimin masiv? APEX nisur në 2018 ishte një telefon konceptual i pabesueshëm për atë kohë dhe u lirua më pas në një pajisje shumë të ngjashme – Vivo NEX. Vivo APEX 2019 pritet të jetë një telefon i plotë, i cili do të prodhohet në masë dhe do të shitet.

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.