ulefone x iphone x-banner
Celulare Lajmet e fundit

Ulefone kopjon Apple dhe prodhon Ulefone X

Ulefone X me siguri është mjaft premtues dhe përkundër çmimit të ulët, cilësia e prodhimit dhe e ndërtimit duket e lartë. Dhe duke folur për notches, ekran është sigurisht një 19: 9 notched me një 5,85-inç dhe HD + rezolutë. Telefoni mundësohet nga procesori okta-core MT6763 (Helio P23), i mbështetur nga 4 GB RAM dhe 64 GB hapësirë ​​të brendshme ruajtëse. Për më tepër, ajo ka 16MP + 5MP kamera dopio të pasme, 13MP shooter selfie, kapacitet 3300 mAh bateri, Qi wireless, ID dhe Face Unlock me Android 8.1 Oreo si OS.

Ulefone X është me sistemin operativ Android Oreo 8.1 të preinstalluar. Çmimi: 159.99$

[Artikull i 10/01/2018]

Ulefone X : Pas nisjes së iPhone X ishte në ajër që ndryshimet thelbësore do të bëheshin edhe në pajisjet e ardhshme. IPhone ka krijuar një dizajn të ri  që kombinon edhe stilin dhe komoditetin. Kemi një ekran të madh me një marrëdhënie ekran-trup të lartë dhe në të njëjtën kohë një sistem me sensorë themelorë të pranishëm në pjesën e përparme.

Lexo edhe: Ulefone MIX me çmim fantastik 😍😍😍

Nuk e dimë nëse do të bëhet një domosdoshmëri për gjeneratat e ardhshme të pajisjeve mobile; ajo që është e sigurt është se, për momentin prek shumë prodhues. Ky është rasti i Ulefone X, e cila paraqet imazhet e punës të frymëzuar nga rivali i famshëm amerikan.

Ulefone X: smartphone i ri i frymëzuar nga iPhone X.

ulefone x iphone x-foto

Krijesa e re e kompanisë kineze vjen me një dizajn shumë të ngjashëm me iPhone X. Siç mund të shihet nga renderi, në pjesën e përparme do të mbajë një ekran pothuajse pa kufij. Pjesa e poshtme do të jetë e zënë me logon e markës, ndërsa e sipërme ndjek stilin e iPhone të ri, duke lënë një hapësirë ​​të gjerë për sensorët. ulefone iphone x-foto1

Ulefone njoftoi miratimin e një fotokamera të dyfishtë përballë që do të zbatojë një sistem të sofistikuar në njohjen e fytyrës. Kjo do të jetë e mundur në sajë të bashkëpunimit me kompaninë kineze Face++.

Kur do të vijë pajisja e re e markës? Në këtë moment është e pamundur për t’iu përgjigjur me siguri kësaj pyetjeje, edhe pse do kemi më shumë informacione para fundit të vitit. Sa i përket specifikimeve, kompania ende nuk ka zbuluar ndonjë gjë për këtë. Ulefone T1, filloi në korrik, me 6 GB RAM dhe 128 GB ROM, për të mbështetur një P25 chipset Helio. Më shumë gjasa, pajisja e re e frymëzuar nga iPhone mund të vijë me karakteristika të ngjashme.

ose.al – Shtëpia e teknologjisë

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.