video huawei mate 10 lite
Lajmet e fundit

[update] Video HUAWEI MATE 10 Lite del online: origjinale!! >ose.al<

Sapo ka dale online nje video origjinale e HUAWEI MATE 10 Lite e nxjerre nga nje gazetar i panjohur i cili do te jete prezent ne eventin e prezantimit.

Ai do te kete ne pergjithesi 4 fotokamera, dhe do te jete i pari Huawei pa korniza, pra “near bezel-less“. Ekrani me raport 18:9 do jete gjithashtu nje nga me te medhenjte e Huawei.

Konfirmohen karakteristikat e ekranit 5.9” 1080 x 2160 pizel. Procesori do te jete Kirin 659. Pra kujdes⚠ tek Mate 10 Lite nuk do te jete procsori i ri i shumepritur Kirin 970!

RAM 4 GB dhe ROM 64 GB. Me bateri prej 3340 mAh. Ndersa pika e forces do te jete fotokamera. Ajo kryesorja me dy sensore 16 MP dhe 2 MP, ndersa fotokamera selfie me dy sensore 13 MP dhe 2 MP.

Sistemi operativ do te bazohet ne Android 8.0 Oreo dhe mendohet se çmimi do te jete rreth 379 € fabrike.

Video Huawei Mate 10 Lite:

[ms_youtube link=”https://www.youtube.com/watch?v=WMm3NuUSQao” width=”100%” height=”100%” mute=”no” autoplay=”no” loop=”yes” controls=”yes” class=”” id=””][/ms_youtube] [ms_countdowns type=”circle” nowtime=”1504871181″ endtime=”2017-10-16 08:00″ day_field_text=”Days” hours_field_text=”Hours” minutes_field_text=”Minutes” seconds_field_text=”Seconds” fontcolor=”” backgroundcolor=”” google_fonts=”” class=”” id=”” circle_type_day_color=”#1abc9c” circle_type_hours_color=”#2980b9″ circle_type_minutes_color=”#8e44ad” circle_type_seconds_color=”#f39c12″]

Te rejat e fundit nga Huawei Mate 10 disa karakteristika zyrtare me te vertete fantastike!😍

  • Ekrani: QHD+ me raport 18:9
  • Procesori: Kirin 970
  • RAM: 6 GB
  • ROM: 64/128 GB
  • Bateria: 4000 mAh
  • Fotokamera: Dual Camera 12 MP + 20 MP me hapje objektivi f/1.6
  • Selfie Kamera: 8 MP
  • Sistemi Operativ: Android 8.0 OREO (me personalizim EMUI 6.0)

Dy foto Huawei Mate 10 :

Huawei do te instaloje procesorin e prodhuar nga ajo vete: Kirin 970 SoC 10 nm dhe Octa Core. E veçanta e ketij procesori eshte se per here te pare perdoret teknologjia “bigLITTLE“. Kjo e fundit bazohet ne nje arkitekture me 4 berthama te fuqishme Cortex-A73 dhe 4 berthama energjitike Cortex-A53.

“Zemra” e punes qe perfaqson ky proçesor eshte me te vertete impresionuese. Behet fjale per shpejtesi deri ne 2.8 GHz fale sinkronizuesit Mali-G71 GPU dhe skedes RAM LPDDR4 me frequence 1866 MHz. Flitet qe ky procesor do te jete perfekt per mbeshtetjen e plote te AI (Artificial Intelligence), inteligjences artificiale.

Objektivi i Huawei eshte te behet prodhuesi nr. 1 i celulareve ne bote. Gjate ketij viti, Huawei ka shitur vetem 2.5 milion dispozitive me pak se Apple…

copyright ©ose.al

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.