eventi apple-Ipad-ar
Celulare Lajmet e fundit

[VIDEO] Apple Pencil dhe funksionet e tij

Në orët e fundit, Apple ka ngarkuar një seri të mësimeve video të dedikuara për përdorimin e iPad-it të ri të gjeneratës së gjashtë dhe Apple Pencil, të bërë në përputhje me modelin e fundit.

Video e parë fokusohet në funksionin e shënimit, i cili ju lejon të shënoni pamjet dhe të shkruani direkt në iPad me anë të Apple Pencil. Video e dytë fokusohet në funksionalitetin e pamjes së ndarë, në sajë të së cilës ju mund të përdorni dy aplikacione njëkohësisht në ekran.

Kliko këtu: Ja produktet e reja nga Apple

 Apple zakonisht ka bërë mini-udhëzues video për të lehtësuar përdorimin e produkteve të saj të reja. Në kanalin zyrtar të Youtube janë ngarkuar edhe disa klip shtesë të dedikuar për tiparet e Apple Pay me iPhone X. Nuk harrojme te ju themi se modeli i ri ekonomik i iPad u prezantua më 27 mars, me çmime duke filluar nga 359 euro në versionin bazë.

Video Apple Pencil

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.