version htc u 11 plus
Lajmet e fundit

[UPDATE] Version HTC U 11 PLUS…edhe HTC me smartphone pa korniza

[Përditësim 20/10/2017] Një tjetër smartphone i madh do dali në muajin e ardhshëm. Në sajë të llogarisë Twitter të HTC-së, më 2 nëntor do dali zyrtarisht HTC U11 Plus. Dua të themi, ata nuk thonë me të vërtetë se çfarë po vjen, por është goxha e sigurt të thuhet se do të jetë HTC U11 Plus.

HTC U11 Plus-ftesa

Ne gjithashtu kemi mësuar mjaft për tiparet e tij si fakti se do të paketojë një procesor Qualcomm Snapdragon 835, 4GB / 6GB RAM dhe 64GB / 128GB memorie të brendshme.

Në aspektin e dizajnit, U11 Plus do të jetë vetëm një version më i madh i HTC U11 aktual. Ky lansim nuk është saktësisht më emocionuese, por është një nisje shumë e rëndësishme për HTC-në.


Oret e fundit doli lajmi mbi marreveshjen mes Google dhe HTC. Ne baze te kesaj marreveshjeje Google do te bleje per 1.1 miliard dollare pjesen e kompanise HTC qe merret me prodhimin fizik te smartphoneve.

Nje fryt i pare i kesaj marreveshjeje mund te shihet menjehere pas dy muajsh.

Duke pare moden e smartphoneve pa korniza si Samsung Galaxy Note 8, LG V30 dhe Xiaomi Mi Mix 2, edhe HTC vendosi te hedhe ne treg celularin e saj pa kroniza. Dhe lajmi i mire eshte qe ky smartphone do te bazohet ne celuarin HTC U 11.

Kujtojme qe U 11 reputohet sot si celulari i pare dhe i vetem qe solli nje risi te vertete teknolgojike ne boten e smartphoneve, me sensoret e saj Edge Sense. Keto te fundit me shume mundesi do te montohen dhe tek Google Pixel 2.

Ndersa HTC U 11 Plus mund te kete nje ekran prej 5.99” 1440 x 2880 pixels  dhe raport 18:9. Nga keto te dhena kuptohet se ai do te jete mjaft i perafert me LG V30 per nga permasat.

Mendohet se keto do te jene disa parametra te HTC U 11 PLUS:

Skeda Teknike jo zyrtare: version HTC U 11 Plus 👇

 • Edge Sense: sensori i presionit ne pjeset anesore te celularit per funksione te ndryshme.
 • Ekran 5.5” QuadHD Corning Gorilla Glass 5
 • Procesori: Qualcomm Snapdragon 835
 • Memoria: 64/128 GB + MicroSD deri ne 2TB
 • RAM: 6 GB / 4 GB
 • Fotokamera paresore: 12 MP f/1.7 HTC UltraPixel 3 + UltraSpeed AF
 • Fotokamera dytesore: 16 MP f/2.0 Selfie Panorama
 • Sensoret: Edge Sense + Shenje gishtash
 • IPS Rrezistent nga uji dhe pluhurat
 • Audio: HTC USonic + 3D Audio recording + HTC BoomSOund
 • Dual Nano-SIM
 • Bateria 4000 mAh;
 • Karikim i shpejte: Quick Charge 3.0
 • Sistemi operativ: Sense 9 bazuar ne Android 7.1.1 Nougat

Nderkohe data e prezantimit me shume mundesi do te jete 11 Nentori 2 Nëntori. Ne jemi shume kurioz te shikojme versionin estetikisht pa korniza te Htc U 11 Plus. Mendoje se do te jete me te vertete i bukur!

Count Down:

[ms_countdowns type=”circle” nowtime=”1508500232″ endtime=”2017-11-02 17:50″ day_field_text=”Ditë” hours_field_text=”Orë” minutes_field_text=”Minuta” seconds_field_text=”Sekonda” fontcolor=”” backgroundcolor=”” google_fonts=”” class=”” id=”” circle_type_day_color=”#1abc9c” circle_type_hours_color=”#2980b9″ circle_type_minutes_color=”#8e44ad” circle_type_seconds_color=”#f39c12″]

©ose.al

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.