vernee mix 2
Lajmet e fundit

Vernee MIX 2: 6 GB Ram | 6” FullHD | €135 😱😱| Bateri 4200 mAh | € 200

[perditesim h.18:45 14/11/2017]

Vjen dhe nje perditesim i rendesishem per nje nder smartphonet me te mire ne raport çmim/kualitet ne tregun boteror. Vernee Mix 2 do te vije dhe ne versionin me 6 GB RAM.

Fale ketij RAM-i potent prej 6 GB dhe procesorit MediaTek Helio P25 prej 16 nm, ky version mundeson nje kursim energjie prej 25% ne krahasim me versionin paraardhes. Por arrin gjithashtu ti garantoje perdoruesve nje eksperience loje shume me te kenaqshme, te rrjedhshme dhe pa ngecje.

Versioni me 6 GB RAM ka dhe nje memorie ROM shume me te madhe, qe arrin ne 128 GB.

[ms_youtube link=”https://www.youtube.com/watch?v=CXOTf1ouTjg” width=”100%” height=”100%” mute=”no” autoplay=”no” loop=”yes” controls=”yes” class=”” id=””][/ms_youtube]

Kompania e famshme per smartphone kualitativ dhe me çmim te lire behet gati te hedhe ne treg nje smartphone fantastik. Ju kujtohet artikulli mbi Vernee M5, qe eshte celulari me i lire ne treg per raport çmim/kualitet. E pra Vernee surprizon te gjithe me smartphonin e ri Vernee Mix 2.

Behet fjale per nje celular qe i ngjan shume Xiaomi Mi Mix 2 por qe do te kete dhe nje çmim 6-fish me te ulet. Mix 2 do te kete nje ekran “near bezel less”, pra pa korniza, te madh 6” me rizolucon FullHD dhe raport 18:9. 

Foto Vernee Mix 2:

Aspekt fantastik do te jete dhe materiali i ndertimit. Ai do te jete prej xhami metalik, ashtu si iPhone X. Ndersa ne pjesen e pasme ka nje fotokamer me dy sensore e tipit “Dual Camera”. Por akoma nuk dihen saktesisht karakteristikat e saj.

Dihet gjithashtu qe çmimi i Mix 2 do te nise nga nje oferte e kompanise: 145€ nga fabrika. 

Kliko tek imazhi i mëposhtëm për tu njohur me ofertën e fundit nga Vernee.

gearbest

Video Vernee Mix 2:

[ms_youtube link=”https://www.youtube.com/watch?v=3Jr9dLOy_EA” width=”100%” height=”100%” mute=”no” autoplay=”no” loop=”yes” controls=”yes” class=”” id=””][/ms_youtube]
Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.