Umidigi s2 pro-foto
Celulare Lajmet e fundit

UMIDIGI S2 Pro, ky është celulari i vitit 😍😍😍😍

Pas S2, UMIDIGI është vendosur të nisë në treg e modelin Umidigi S2 Pro. Versioni i ri paraqet një dizajn të gjithë ekran, një sasi më të madhe të RAM-it, një kapacitet më të madh të brendshëm.

E fundit por jo më pak e rëndësishme është rezistenca ndaj ujit, ideale për të përdorur celularin tuaj edhe në kushte të pafavorshme atmosferike pa frikën e prishjes.

Umidigi s2 pro-foto-reale

Në më shumë detaje, UMIDIGI S2 Pro ofron edhe 6GB RAM, një okta-core procesor Helio P25 dhe 128GB memorie të brendshme, të përsosur për ruajtjen brenda telefonit deri në 32.000 fotografi, 420 filma, 16.000 këngë dhe të instaloni deri në 2500 aplikacione.

Umidigi s2 pro-foto-reale-ekrani

UMIDIGI S2 Pro

Kamera e përparme 16MP është e përkryer për selfies që, me funksion e përmirësuar natyral të fytyrës, janë me cilësi të lartë. Kamera e pasme 13 + 5MP është jo më pak, në sajë të sensorit të dyfishtë Sony IMX 258. UMIDIGI S2 Pro është e pajisur përfundimisht me sistemin operativ Android 7.0 Nougat, lidhjes USB Type-C dhe bateri 5100mAh me karikim të shpejtë Quick Charge PE+ 2.0.

Umidigi s2 pro-foto-reale-kamera

UMIDIGI S2 Pro: karakteristikat teknike

 • Sistemi operativ: Android 7.0 Nougat
 • Përmasat: 158.1×74.6×8.8mm për 186 gramë
 • Ekrani 6″ Sharp me rezolucion 2160×1080 pixel
 • Procesori Octa-core Helio P25 Cortex-A53 në 2.6GHz (procesi 16nm)
 • GPU Mali-T880 MP2 në 900 MHz
 • 6GB RAM DDR4X
 • 128GB memorie të brendshme mund të zgjerohet deri në 256GB
 • Lidhshmëria 4G LTE, WiFi 802.11 a / b / g / n, Bluetooth 4.0, GPS, USB Lloji C 2.0
 • Sensori i gjurmëve të gishtërinjve me lirim në 0,1-0,3 sekonda
 • Dual SIM
 • Kamera e përparme 16MP
 • 13 x 5MP Twin IMX258 kamera e pasme me f / 2.0 dhe aperture PDAF
 • Bateria e 5100mAh me autonomi deri në 2 ditë përdorim

UMIDIGI S2 Pro do të jetë në dispozicion për blerje nga 4 dhjetori. Më shumë informacion është në dispozicion në këtë adresë.

Video Umidigi S2 Pro

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

4 thoughts on “UMIDIGI S2 Pro, ky është celulari i vitit 😍😍😍😍

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.