prezantimi iphone 8
Celulare Lajmet e fundit

😉😉 Ulen cmimet zyrtare të iPhone 6S, 7 dhe SE 😉😉

Me rastin e paraqitjes së brezit të ri të iPhone, Apple përgatit për sezonin e blerjeve të Krishtlindjeve zbritje fantastike në listën e telefonave. Do të ketë pesë gjenerata të iPhone në të njëjtën kohë, një kapilar i pashembullt. Ulen cmimet per celularet ende në dispozicion, në fakt, iPhone SE, iPhone 7 dhe iPhone 6s. Këtu janë të gjitha lajmet për “celularët e moshuar” (flasim për cmimet zyrtare nga Apple):

📢📢📢📢Lexo edhe: iPhone 8 dhe 8 Plus: çmimi/foto/detaje

📢📢📢📢Lexo edhe: iPhone X Edition: thjesht spektakolar 😍😍😍😍

 • iPhone SE – LINK

  • 429 euro për versionin me 32 GB
  • 539 euro për versionin me 128 GB
 • iPhone 6s – LINK

  • 549 euro për versionin me 32 GB
  • 659 euro për versionin me 128 GB
 • iPhone 6s Plus – LINK

  • 659 euro për versionin me 32 GB
  • 769 euro për versionin me 128 GB

Lexo edhe: Skeda teknike e iPhone 6S Plus

 • iPhone 7 – LINK

  • 659 euro për versionin me 32 GB
  • 769 euro për versionin me 128 GB

Lexo edhe: Skeda teknike e iPhone 7

 • iPhone 7 Plus – LINK

  • 799 euro për versionin me 32 GB
  • 909 euro për versionin me 128 GB

Lexo edhe: Skeda teknike e iPhone 7 Plus

Do të mendoni blerjen e ketyre celulareve duke pare çmimet e reja? Kush është çmimi më i mirë që gjeni në internet/dyqanet më të afërta?

©ose.al • Shtëpia e teknologjisë

 

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

21 thoughts on “😉😉 Ulen cmimet zyrtare të iPhone 6S, 7 dhe SE 😉😉

  1. Ne treg akoma me mizerje jane cmimet te jesh i sigurte. Sepse tendenca per fitim eshte me e madhe po ashtu dhe mundesia per mashtrim. Po nje gje eshte e sigurt keta shume shpejt me kete ritem do te perfundojne ne kategori te dyte.

  2. Cmimet shume te larta cilesia per toke, prakticiteti dhe personalizimi i pajisjeve zero. Ka dhe dicka per sa kohe ka injorante qe i blejne produktet e ketyre per aq kohe do mbahen dhe keto

 1. Alkid, u detyruam të fshinim mesazhin tënd sepse është publicitet kundrejt një dyqani/faqe tjetër. ose.al nuk shet celularë. Ne japim vetëm informacione mbi teknologjinë. Shifrat që sheh tek artikulli janë ato zyrtare nga Apple dhe jo nga ne. Pastaj nese një dyqan, nuk ka rëndësi se kush është, shet një celular me 6muaj garanci ai celular nuk është i ri por i përdorur. Stafi i ose.al

  1. Cmimet e telefonave (jo vetem te ajfonave)ne shqiperi jane me te larta se ne vendet e tjera evropiane nderkohe qe ne shume nga dyqanet qe japin garanci me te madhe se 6 muaj cmimet jane shume te larta.Nuk eshte e veshtire te dallosh nje telefon te ri nga nje i perdorur.

  2. Nuk është në favor të asnjë sepse ato janë të dhënat e sakta të marrë nga websiti i Apple. Nesër ne mengjes mund të zgjohet dhe një dyqan t’a shesi me 100€ iPhone 7 po çmimet zyrtare jane gjithsesi ato që thotë Apple. Çmimet zyrtare janë gje tjetër, çmimet e dyqaneve janë gje tjetër! Shpresojmë që u kuptuam 😉

  3. Shqiperia eshte ne evrop por nuk eshte tek shtetet europiane qe ndodhen tek apple.com.Se dyti ju jeni nder faqet qe dini me shume nga teknologjia dhe e dini me mire se kushdo qe kur nje produkt ka kaluar kohe nga lancimi i tij per here te pare shitet edhe nen cmimin e fabrikes.Aktualisht iphone7 32Gb ne shqiperi eshte 540euro me 1 vit garanci(eshte edhe me lire me 6 muaj garanci sic e pate.Ne kete moment telefonat ajfon7plus,7,6s,etj ne shqiperi gjenden nen cmimin e fabrikes nderkohe qe modelet ajfon 8,8plus dhe sidomo ajfon X ne shqiperi jane mbi cmimin e fabrikes

  4. Alkid, celularët ne Europë shiten me 2 vite garanci dhe jo 1. Ato që shiten në Shqipëri (në mungesë të një Apple zyrtar) nuk dihen shumë nese jan te rinj apo jo. Ndodh edhe që brënda në kuti nuk gjenden kufjet. Ka shumë gjëra që janë ndryshe në Shqipëri. Ne nuk kemi si qëllim shitjen por vetëm informacionin. Duke qenë se në Shqipëri çdo dyqan ka rregullat e tij limitohemi të japim ndërkohë lajme nga Apple Europë

  5. Ne Shqiperi ka shume dyqane apple (ose me sakt qe mbahen per te tilla) dhe garancia eshte nen 1 vit.Ne shqiperi te gjitha dyqanet qe mbahen si partneret zyrtar te apple si,Neptun,Vodafone,Telecom etj kane te njejtat cmime (me te lartat jo vetem ne shqiperi por edhe nga vendet e rajoni).Te gjith telefonat jo vetem apple qe kane keto kompani edhe ne rastet kur i kane sjell me oferta une i kam gjetur me lire.Po kjo mungesa e kufjeve pse ndodh duke qene se aksesoret e tjere qe jane me te rendesishem ndodhen ne kuti?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.