tortura e xiaomi mi 6
Celulare Lajmet e fundit

Tortura e Xiaomi Mi 6 – prova e gervishtjes, thyerjes dhe zjarrvenies | ose.al

” Tortura e Xiaomi Mi 6 ” 

Tortura e Xiaomi Mi 6 eshte testi i rradhes per celularin e ri “Top Class” te firmes kinese:

Xiaomi Mi 6 eshte i lemuar, elegant, i bukur. Xhami i pasem me shkelqim dhe i harkuar ne te kater anet, kontribuon ne linjen premium te ketij celulari. Gjithashtu ky material dhe kjo forme ndertimi rrisin forcen e ferkimit, dhe aparati absolutisht nuk eshte i rreshqitshem. Por pa dyshim dispozitivi ka nevoje te provohet ne testin “e frikshem” te tortures. Mjafto te themi tre fjale per te shpjeguar ne c’fare konsiston: flake, thike, thyerje.

Ne videon e meposhtme mund te shikohet qarte qe ekrani i Mi 6 kalon shkelqyeshem proven e gervishtjes. Ta mbash ne xhep bashke me celesat e apo materiale te tjera metalike, eshte me se e mundur sepse Mi 6 nuk peson gervishtje. Gjithashtu sensori i shenjes se gishtave, fotokamera paresore dhe dytesore jane imun nga gervishtjet.

Pjesa “kurrizore” e celularit tergohet akoma me rezistente. Natyrisht materiali xham + qeramike rrit ne menyre eksponenciale imunitetin nga gervishtjet. Edhe prova e thyerjes kalohet me sukses. Ne video duket qe Xiaomi Mi 6 nuk peson probleme strukturale ne kete aspekt. Per me teper ndiqni videon e meposhtme:

[ms_youtube link=”https://www.youtube.com/watch?v=wEpsQIz3tPI” width=”100%” height=”100%” mute=”no” autoplay=”no” loop=”yes” controls=”yes” class=”” id=””][/ms_youtube]

©ose.al

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.