top smartphone
Celulare Lajmet e fundit

Top Smartphone qe pritet te prezantohen ne CES 2018 (!)

Top Smartphone gjatë CES 2018

Ja cilet jane top smartphone qe priten te prezantohen ne eventin CES 2018, qe do te zhvillohet ne fund te janarit.

  1. Samsung Galaxy S9 dhe Samsung Galaxy S9+

  2. Sony do te prezantoje nje flagship te ri Xperia, me design modern.

  3. Debutimi i procesorit SnapDragon 845

  4. Dispozitivi i ri top class LG G7

Ne fakt kemi renditur edhe debutimin e SnapDragon 845, megjithese ka nje shprese qe ky procesor te prezantohet perpara CES 2018.

Me shume mundesi dispozitivi i pare Android me procesorin SD 845 do te jete Galaxy S9. Samsungu thuhet se ka arritur te siguroje ekskluzivitetin e SD 845 per muajt e pare te vitit 2018.

Kurjeziteti natyrisht shkon edhe tek Sony. Seria XZ Premium pati sukses te madh dhe eshte aktualisht nje nder celularet me te mire te vitit 2017. Por aspekti negativ ka te beje me design-in tashme te vjeteruar. Ndaj pritet me shume kureshtje se cili do te jete varianti i Xperia me ekran 18:9 borderless.

Stay tuned…🙂

ose.al – shtepia e teknologjise

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.