Lajmet e fundit

Tim Cook thote iPhone X ka çmim te lire per ate qe ofron..1.300€ >ose.al<

iPhone X eshte nje nga celularet me te mire te vitit natyrisht. Ai ka sjelle shume risi ne boten e smartphone, qe u vune menjehere ne dukja nga Tim Cook ne eventin e prezantimit. Dhe ose.al solli per ju nje artikull ku shpjegohen dhe detajohen te gjitha risite me te medha inovative te iPhone X (kliko per me shume)

Nje nga karakteristikat qe ra me shume ne sy persa i perket iPhone X eshte natyrisht çmimi. Pritet qe ai te kushtoje rreth 1.399 €uro!🤑🤑🤑 Ne kete aspekt Apple eshte kritikuar shume jo vetem nga perdoruesit qe nuk i kane aq para, por edhe nga fansat e saje me te besuar.

tim cook

Per kete arsye mister Tim Cook, CEO i Apple, ne nje diskutim me disa gazetare eshte shprehur:

Sot per sot pjesa me e madhe e konsumatoreve i paguan smartphonet me keste, per kete arsye ata nuk do te shpenzojne gjith ate shume menjehere. Per me teper, pjesa me e madhe e konsumatoreve shesin smartphonin e tyre te vjeter, duke ulur çmimin potencial te iPhone X. Gjithashtu shume operatore dhe nenkontraktore do ta shesin me oferta dhe promocione.
Nga ana tjeter, nese bejme kujdes, iPhone eshte kaq i rendesishem ne jeten e perditshme saqe konsumatori deshiron qe ai te kete sa me shume funksione te jete e mundur. Per kete arsye kemi zhvilluar teknologjine e duhur per te arritur kete objektiv.
Duket qarte pra qe Tim Cook “justifikon” çmimin stratosferik te iPhone X. Nuk gjejme asnje veshtiresi te vihemi ne vendin e tij, nje multi-miliarder qe do te vazhdoje te fitoje para nga shitja e iPhone X.
Por njeriu i thjeshte mund ta mendoj ndryshe…..apo jo? Ju si mendoni miq ?
Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.