LEAGOO T5c-foto-cover
Celulare Lajmet e fundit

[SPEEDTEST] LEAGOO T5c vs OnePlus 5 😍😍😍😍

Speedtest: Leagoo T5c vs OnePlus 5

Do arrij Leagoo T5c të kaloj superfuqinë e OnePlus 5, një nga celularët më të mirë në treg në fillim të vitit 2017? Speedtest: Leagoo T5c vs OnePlus 5

Kujtojmë se Leagoo kushton më pak se 100$ dhe kjo duhet të na bëjë të reflektojmë edhe mbi rezultatin final.

Artikulli i plotë mbi karakteristikat e celularit më të fundit Leagoo T5c.


LEAGOO T5c është telefoni i parë në botë i pajisur me Spreadtrum SC9853I SoC.

SC9853I miraton mikroarkitekture Intel 14nm X86 Airmont, i cili mund të rrisë performancën SoC me një konsum më të ulët të energjisë, duke sjellë balancën më të mirë midis performancës së madhe dhe efikasitetit të energjisë.

Lexo edhe: Leagoo s8 dhe S8 Pro me $100 zbritje

Më poshtë 7 motivet përse duhet të blejmë LEAGOO T5C:

1. Leagoo T5C: Intel X86 Airmont 14nm Platformë

Procesor i bazuar në arkitekturë Intel-Airmont me 64-bit octa-core, 1.8GHz, SC9853. T5c është në gjendje të ofrojë një aftësi të lartë të performancës për kompjuterë të lidhur së bashku me fuqinë ultra të ulët. Ndërtuar në platformën 14-20mm procesori i T5c mund të përballojë me lehtësi detyrat e përditshme dhe të gëzojë performancë të qetë, duke rritur shpejtësinë e operimit me më shumë se 25% krahasuar me gjeneratën e mëparshme.

Në këtë mënyrë reduktohet konsumi i energjisë me 30%, duke ju ndihmuar të instaloni aplikacione dhe të luani lojëra pa probleme.

Leagoo t5c-soc

SC9853 është 25%, 36% dhe 39% më e fortë se MTK6750 në performancën e një CPU me një core, multi-core dhe të përgjithshme.

2. Leagoo T5C: Teknologjia më e fundit ekskluzive e DEPTH MAP e SPREADTRUM®

Kamera e dyfishtë e T5c përmban teknologjinë më të fundit ekskluzive të DEPTH MAP të SPREADTRUM®, e cila thekson rritjen e kapacitetit të përpunimit të dyfishtë të kamerës.

Me hartën e thellësisë, kamera e dyfishtë mund të marrë imazhin e qartë të planit të parë dhe të sfondit.

Dhe sistemi mund të njohë planin dhe mund të zgjedhë se ku duhet të fokusohet, duke sjellë kështu efekt më të saktë dhe natyral. Me algoritmin e imazhit, të dy sensorët e kamerës kanë ndjeshmëri të lartë dhe SNR të lartë, që mundëson kamerën e dyfishtë të T5c për të marrë fotografi më mahnitëse të pasura me ngjyra dhe detaje.

3. Leagoo T5C: Shpejtësia e shkarkimit – Speedtest

Në tri raste të ndryshme, performanca e Spreadtrum SC9853I është më e lartë se MTK Helio P23, pak më e ulët se Huawei Kirin 970 dhe Qualcomm Snapdragon 835.

4. Leagoo T5C: Kualiteti i zërit

Në krahasimin me thirrjet zanore, Spreadtrum SC9853I është i vetëm i dyti pas Huawei Kirin 970.

5. Leagoo T5C: Ekrani 5,5″ SHARP FHD IPS

Përjetoni një botë të vërtetë me T5c. Telefoni ka një ekran 5.5 inç FHD me teknologjinë e ekranit IPS që siguron një kënd të gjërë shikimi deri në 178°. Ai gjithashtu sjell një eksperiencë të qartë dhe të ndritshme vizuale me mbushje të shkëlqyeshme të ngjyrave dhe kontrastit. Dinamika e butë e ekranit të T5c shfaqet përmes xhamit 2.5D të lakuar.

LEAGOO T5c-foto-ekrani

6. Leagoo T5C: Spreadtrum SC9853I 1.8Ghz 14nm 8-core CPU, Samsung 3GB RAM dhe Sandisk 32GB ROM

LEAGOO T5c ju mbron me një performancë të shkëlqyeshme. Së bashku me GPU Mali-T820 dhe 3GB RAM, T5c performon shumë mirë në trajtimin e grafikës së komplikuar dhe lojrave të mëdha. Memoria e brendshme 32 GB ju mundësojnë shumë aplikacione, muzikë dhe video të gjata.

LEAGOO T5c-foto-procesori

7. Leagoo T5C: Smart Key ISP gjurmë gishtash

Sensori i gjurmëve të gishtave të përdorur në LEAGOO T5c ka një besueshmëri të jashtëzakonshme, ndërsa është më i shpejti në klasën e saj, për një eksperiencë të pakrahasueshme të përdoruesit. Falë teknologjisë Smart Touch, ajo ka ISP të pavarur për ruajtjen dhe përpunimin e shenjave të gishtërinjve.

Prodhuar me qeramikë premium, sensori i gjurmëve të gishtave mëson në mënyrë aktive dhe përmirësohet në mënyrë progresive, kështu që skanimet tuaja do jenë më të saktë me kalimin e kohës.

Teknologjia Smart Touch; 360° Lexueshmëri; 0.1 sek;

Lexo edhe: Leagoo s8 dhe S8 Pro me $100 zbritje

Karakteristikat e plota LEAGOO T5c:

Ekrani: 5.5″ FHD IPS
CPU: Spreadtrum SC9853 1.8GHz, Intel Core X86, 64bit
RAM: Samsung 3GB
ROM: Sandisk 32GB
Kamera e pasme: Samsung 13.0 + OV 2.0 dual-cam
Kamera e përparme: OV 5.0 MP
Bateria: LG 3050mAH me ngarkesë të shpejtë 5V 2A
Gjurmë gishtash: ID e gishtit të përparmë të përparmë të përparmë 360 °
Çmimi me pakicë: 129,99$ – Çmimi në ofertë 99$

Tani fushata globale para shitjes LEAGOO T5c është nisur dhe ju mund të kurseni 30 dollarë. Klikoni tek imazhi i GearBest për të blerë celularin.

gearbest

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.