sony xperia xz4-Google-640x399
Celulare Lajmet e fundit

[LAJM I FUNDIT] Sony Xperia XZ4, foto, skeda teknike dhe çmimi

Si zakonisht, smartphoni vjetor i Sony-it do të zbulohet në MWC të këtij viti. Në të vërtetë, ne kemi parë shumë rrjedhje në lidhje me pamjen dhe karakteristikat kryesore të Sony Xperia XZ4. Duket se rrjedhja e fundit sapo ka grumbulluar të gjitha ato të mëparshme në një. Ajo vjen nga XperiaBlog. Dhe nëse ky informacion është i vërtetë, ne mund të themi se modeli i ardhshëm i Xperia do të bëhet një nga aparatet më të fuqishme rreth globit.

Sony Xperia XZ4 – thjesht spektakolare

Çdo vit, Sony bëhet prodhuesi i parë për të futur një smartphone të mbushur me çipin më të ri të Qualcomm. Ne e dimë që prodhuesi japonez nuk ka ambicie në biznesin e smartfonëve. Dhe harton dhe lançon modele të reja vetëm për të klasen e pare. Siç e dini, ajo furnizon komponente të ndryshme për shumë prodhues. Pra, duhet të dinë se çfarë po ndodh në botë. Ne kemi folur për këtë shumë herë. Por të gjithë ne jemi duke pritur për Sony Xperia XZ4, sepse si paraardhësit e saj, ajo mishëron se si një smartphone premium klasik duhet të duken dhe të veprojnë.

Skeda Teknike e Xperia XZ4

E pra, sipas dokumentit të zbuluar, Xperia XZ4 e ardhshme do të jetë e mbushur me një platformë mobile Snapdragon 855, një ekran 6.5 inç i gjatë me një raport me ekran 21: 9 dhe një rezolucion 2K (3360 × 1440), një RAM 6GB, një 128GB ROM, një bateri 4400mAh dhe ende ka një vlerësim IP68 të papërshkueshëm nga uji.

Nga dokumenti, ne gjithashtu mund të shohim se pesha e celulari do të jetë 193g. Këto të dhëna janë në përputhje me gjeneratën e mëparshme Xperia XZ3. Ne kemi menduar që kompania e kuptoi se nuk është aq mirë një smartphone premium që peshon kaq shumë. Por duket se asgjë nuk ndryshon në filozofinë e saj. Gjithashtu, ne mund të shohim se celuari do të ketë katër opsione me ngjyrë të zezë, argjend, blu, dhe purpur të thellë.

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.