xz premium kalon
Lajmet e fundit

Test Rezistence: Sony Xperia XZ Premium kalon proven • ose.al

XZ premium kalon proven e rezistences. Prova u krye ne kanalin i famshem YouTube: JerryRigEverythingKesaj here “ferrin” e provave te Jerry u desh ta kalonte “Top Classi” Sony Xperia XZ Premium. Kompania japoneve i ka vendosur emrin “Premium” ketij celulari, por materialet e ndertimit a jane me te vertete premium?

Video Test Rezistence:

[ms_youtube link=”https://www.youtube.com/embed/OkJQguSNekk” width=”100%” height=”100%” mute=”no” autoplay=”no” loop=”yes” controls=”yes” class=”” id=””][/ms_youtube]

Si gjithnje Jerry provoi ne fillim gervishtjen e celularit me objekte te ndryshme per te verifikuar “shkallen Mohs” te gervishtjes. Celulari arriti ne nivelin 6, ashtu si shume dispozitive te tjere me mbrojtjen Gorilla Glass. Ky nivel eshte shume i kenaqshem. Xhami Gorilla Glass ne pjesen e pasme te celularit mbron edhe sensorin LED te njoftimeve.

Testi i zjarrvenies gjithashtu u kalua me sukses. Jerry dogji ekranin per 10 sekonda, deri sa pixel kthehen ne te zinj. Pak sekonda me pas pixel rekuperojne formen dhe aktivitetin e meparshem. Edhe ne kete rast rezultati eshte ne linje me nivelin Top Class.

Prova e perthyerjes eshte nje nder me te veshtirat per celularet. Vihet re qe Xperia XZ Premium e kalon me shume sukses. Nuk thyhen ne asnje drejtim te perthyerjes. Ekrani nuk del jasht vendit te tij dhe pjesa e kornizes plastike nuk pesoi çarje.

.copyright © ose.al

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.