Sony Xperia XZ1 Compact-foto-spektakel
Celulare Lajmet e fundit

Sony po punon mbi celularin e pare 4K OLED 😍

Çdo vit në CES, ne shohim që Sony vjen me TV të rinj. Edhe ky vit nuk ishte një përjashtim. Kthehu në 2017, Sony njoftoi A1 TV dhe u rikthye në linjën e OLED TV. Sa i përket CES 2018, kompania zbuloi televizionin serine Bravia A8 duke shfaqur një ekran 4K OLED. Dhe tani, ka supozime që përbindëshi i teknologjisë japoneze do ta sjellë këtë teknologji në ekosistemin e celulareve duke prodhuar keshtu smartphonin e pare 4K OLED.

Vitin e kaluar, Sony NXORRI smartphonin e parë ME ekran 4K HDR në botë: Sony Xperia XZ Premium.

Por ai përdor një teknologji LCD. Përsa i përket shikimit të performancës, ekranet OLED janë të preferuara. Pra, të gjithë ne jemi duke pritur që Sony të hyjë me smartfonin e parë të ekranit 4K OLED. Asgjë e sigurt nuk mund të thuhet për shkak se kompania nuk ka bërë asnjë njoftim që nënkupton fillimin e tij të mundshëm. Por Sony ka postuar një hapje pune dhe kërkon inxhinierë qe punojnë në mbi ekranin 4K.

sony-4K OLED

Kërkesa e pozicionit në mënyrë të qartë tregon se prodhuesi ka nevojë për punonjës për integrimin e ekranit OLED në produktet e telefonisë celulare (dizajn / verifikim / prodhim). Kjo thjesht do të thotë se kompania po punon seriozisht në një telefon Sony me një ekran OLED 4K. Megjithatë, njoftimi i hapjes së punës është bërë më 30 nëntor 2017 dhe është përditësuar më 12 janar 2018. Kjo do të thotë se ka disa vështirësi në procesin e punësimit.

Pra, më shumë gjasa, ne nuk do të shohim një Sony XPeria me një ekran OLED 4K këtë vit.

Nga ana tjetër, gjigandët e tjerë të teknologjisë, si LG, Moto, Google dhe të tjerë janë bashkuar me partinë e smartfonëve të ekranit 4K. Pra, ne mund të supozojmë se ata duan të përditësojnë modelet aktuale në ekranin 4K OLED. Në këtë kuptim, Sony duhet të përshpejtojë procesin që të mos lejojë që ata ta kapërcejnë.

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.