Sondazh RAM-foto
Lajmet e fundit

[SONDAZH] Sa RAM është i mjaftueshëm për smartphonin tuaj?

Kohët e fundit, prodhuesit e celularëve Android duket se shtojnë gjithmonë e më shumë sasinë e RAMit në pajisjet e tyre kryesore. Dy vjet më parë, tek Xiaomi Mi Note 2 ishin të mjaftueshme 4GB RAM. Por vitin e kaluar, pamjet e OnePlus 3T dhe Honor V9 me 6GB, ndërsa Asus ZenFone AR dhe OnePlus 5T paketojnë një sasi masive prej 8GB.

Megjithatë, sa RAM është i mjaftueshëm për smartphonin tuaj? 

Dikur vitin e kaluar, një ekzekutiv i Huawei, Lao Shi, deklaroi se 4GB RAM është më se e mjaftueshme për smartphonet dhe madje pohoi se smartphones Huawei funksionojnë më mirë në 4GB se 6GB. Pra, a jeni të kënaqur me vetëm 2GB ose jeni dikush që ka nevojë të paktën 6GB? Le të mbledhim votat dhe na tregoni mendimet tuaja tek komentet më poshtë.

[socialpoll id=”2494514″]
Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.