Sondazh 2017 - Celulari me i mire nga 200 der ne 500 euro
Lajmet e fundit

[Sondazh 2017] Shqiperia voton per Samsung A5

Sondazh 2017

Kategoria: Celular me i mire nga €200 deri ne €500

Ne kategorine e celulareve te mesem, rezultati shpall fitues perseri Samsung me modelin e tij A5 2017. Prisnim nje beteje koke me koke midis Samsung dhe Xiaomi por kjo gje nuk ndodhi. Samsung ne kete kategori mbledh me shume se 58% te votave. Me poshte renditja e plote e 5 vendeve te para. 

Samsung Galaxy A5 (2017) me 58.8% te votave

Xiaomi Mi A1 me 11.3% te votave

Huawei P10 Lite me 7.6% te votave

Huawei Mate 10 Lite me 6.7% te votave

Lg Q8 dhe Honor 7X me 3% te votave

Gjithsej numri i votave ishte me shume se 300 dhe sic mund te verejme me shume se gjysma e tyre preferojne Samsung-un ne krahasim me Xiaomi. Do arrij Xiaomi te ndryshoje preferencat e shqiptareve ne vitin e ardhshem? 

Na ndiqni edhe gjate ketij viti plot me surpriza te reja.

ose.al – Shtepia e Teknologjise 

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.