smartisan r1-celular-1TB
Celulare Lajmet e fundit

Smartisan R1 – Celular me 1TB memorie pa problem fare 😂😂

NganjĂ«herĂ« risitĂ« e vĂ«rteta vijnĂ« nga ato qĂ« nuk i presim. Telefoni i parĂ« me njĂ« memorie tĂ« brendshme 1TB ka ardhur: nuk Ă«shtĂ« njĂ« iPhone, as njĂ« pajisje Samsung dhe nuk Ă«shtĂ« as njĂ« smartphone nga Huawei. ËshtĂ« Smartisan R1, dhe Ă«shtĂ« bĂ«rĂ« nga njĂ« prodhues kinez qĂ« nuk Ă«shtĂ« as i pranishĂ«m nĂ« EvropĂ«. Ashtu si PC-tĂ«, kjo pajisje ka 1 TB hapĂ«sirĂ« ruajtĂ«se, dhe sikur kjo tĂ« mos ishte e mjaftueshme, Ă«shtĂ« edhe UFS 2.1, kĂ«shtu qĂ« me shpejtĂ«si shumĂ« tĂ« lartĂ« tĂ« transferimit tĂ« tĂ« dhĂ«nave.

 Pjesa tjetër e departamentit të hardware është gjithashtu spektakolare dhe përmban një procesor Qualcomm Snapdragon 845 të kombinuar me 6 ose 8 GB RAM në varësi të variantit.

Smartisan R1 – Skeda teknike

Ka edhe versione me 64 dhe 128 GB memorie, më të lira. Me një dizajn qelqi dhe metali, Smartisan R1 ka një ekran pa kufij nga 6.17 inç dhe me rezolucion Full HD +. Ekziston edhe një kamerë e pasme e dyfishtë me rezolucione 12 dhe 20 Megapiksel, aperture f / 1.8 dhe stabilizues optik me 4 akse.

smartisan r1-celular-1TB

 Sensorët janë Sony, respektivisht IMX363 dhe IMX350. Për selfie kemi një sensor të vetëm 24 MP me aperturë f / 2.0, ndërsa bateria ka 3600 mAh kapacitet.

Çmimet fillojnĂ« nĂ« 549 dollarĂ« nĂ« Azi, deri nĂ« 1,388 dollarĂ« pĂ«r versionin 1TB. Smartisan R1 u lançua nĂ« dyqan zyrtare dhe nĂ« JD.com.

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al