smartisan r1-celular-1TB
Celulare Lajmet e fundit

Smartisan R1 – Celular me 1TB memorie pa problem fare 😂😂

Nganjëherë risitë e vërteta vijnë nga ato që nuk i presim. Telefoni i parë me një memorie të brendshme 1TB ka ardhur: nuk është një iPhone, as një pajisje Samsung dhe nuk është as një smartphone nga Huawei. Është Smartisan R1, dhe është bërë nga një prodhues kinez që nuk është as i pranishëm në Evropë. Ashtu si PC-të, kjo pajisje ka 1 TB hapësirë ruajtëse, dhe sikur kjo të mos ishte e mjaftueshme, është edhe UFS 2.1, kështu që me shpejtësi shumë të lartë të transferimit të të dhënave.

 Pjesa tjetër e departamentit të hardware është gjithashtu spektakolare dhe përmban një procesor Qualcomm Snapdragon 845 të kombinuar me 6 ose 8 GB RAM në varësi të variantit.

Smartisan R1 – Skeda teknike

Ka edhe versione me 64 dhe 128 GB memorie, më të lira. Me një dizajn qelqi dhe metali, Smartisan R1 ka një ekran pa kufij nga 6.17 inç dhe me rezolucion Full HD +. Ekziston edhe një kamerë e pasme e dyfishtë me rezolucione 12 dhe 20 Megapiksel, aperture f / 1.8 dhe stabilizues optik me 4 akse.

smartisan r1-celular-1TB

 Sensorët janë Sony, respektivisht IMX363 dhe IMX350. Për selfie kemi një sensor të vetëm 24 MP me aperturë f / 2.0, ndërsa bateria ka 3600 mAh kapacitet.

Çmimet fillojnë në 549 dollarë në Azi, deri në 1,388 dollarë për versionin 1TB. Smartisan R1 u lançua në dyqan zyrtare dhe në JD.com.

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.