videon e pare te xiaomi mi mix 2
Celulare Lajmet e fundit

Shihni videon e pare te XIAOMI MI MIX 2: “the chinese devil” • ose.al

Super ekrani Xiaomi Mi Mix 2 eshte nje nga karakteristikat kryesore te celularit te ri te kompanise kineze.

Mungon vetem nje jave nga prezantimi zyrtar i Xiaomi Mi Mix 2. Smartphoni i fashes se mesme do te jete shume interesant, dhe i shumepritur nga fansat e shumte neper bote. Mendohet se dispozitivi do te shfaqet per publikun ne daten 11 shtator, nje dite para se Apple te shfaqet me eventin e saj madheshtor.

Shihni videon e pare te Xiaomi Mi Mix 2, i ashtuquajturi “The Chinese Devil”:

[ms_youtube link=”https://www.youtube.com/watch?v=Q3uEN5nzWaA” width=”100%” height=”100%” mute=”no” autoplay=”no” loop=”yes” controls=”yes” class=”” id=””][/ms_youtube]

Pritet te prezantohet ne 11 shtator!

[ms_countdowns type=”circle” nowtime=”1504869353″ endtime=”2017-09-11 08:00″ day_field_text=”Days” hours_field_text=”Hours” minutes_field_text=”Minutes” seconds_field_text=”Seconds” fontcolor=”” backgroundcolor=”” google_fonts=”” class=”” id=”” circle_type_day_color=”#1abc9c” circle_type_hours_color=”#2980b9″ circle_type_minutes_color=”#8e44ad” circle_type_seconds_color=”#f39c12″]

Me poshte siguruam edhe foton e pare “nen driten e diellit”. Duket nje perle e vertete 😍😍😍😍😍

Fotografia e pare reale dhe e plote nga ekrani Xiaomi Mi Mix 2:

xiaomi mi mix 2

Disa karakteristika jane zbuluar ne menyre jo zyrtare. Ai do te kete nje procesor SnapDragon 835, megjithese zerat jo zyrtare nuk rreshtin se “pershperituri” per procesorin e ri SnapDragon 836.

Pritet gjjithashtu qe ai te kete nje nivel te larte te raportit ekran/trup fizik, ashtu si paraardhesi Mi Mix. Ama eshte akoma e paqarte nese Xiaomi do te instaloje nje ekran Full HD apo Quad HD. Ndersa eshte e sigurte qe ekrani do te jete prej 6.4”.

Prezent edhe fotokamera e tipit “Dual-Camera“, ashtu si dhe versionet me RAM 4 GB dhe 6 GB. Fotokamera selfie prej 13 MP dhe memoria ROM prej 128 GB.

Per fat te keq akoma nuk ka informacione mbi çmimin. 😫

Ndjekin perditesime….

copyright © ose.al

 

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.