seria galaxy s9
Celulare Lajmet e fundit

Seria GALAXY S9, ja si funksionon sistemi i ri “Intelligent Scan”

Siç e kemi publikuar ne ditet e shkuara, se shpejti do te prezantohen celularet e ri te Samsung. Behet fjale per nje dyshe celularesh te shumepritur nen titullin: seria Galaxy S9. Pritet qe ne karakteristikat teknike te ketyre dy dispozitiveve te kete surpriza mjaft te kendshme.

Nje nder surprizat me te medha me shume mundesi do te kete te beje me te ashtuquajturin sistem “Intelligent Scan”. Behet fjale per sistemin e zhbllokimit te celularit. Sipas informacioneve fillestare, ky sistem do te perdore irisin e syrit dhe njohjen e fytyres ne menyre te perbashket dhe te koordinuar, per nje zhbllokim shume me te sigurte se celularet e tjere ne treg. Ky sistem do ti lejonte gjithashtu efektivitet te larte ne ambjente me shume pak drite.

Video funksionimi “Intelligent Scan” Seria Galaxy S9:

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.