Lajmet e fundit

Samsung S10 nuk do te jete telefoni i pare qe do te vije me 5G

Behet e ditur tashme qe Samsung Galaxy S10 nuk do te jete telefoni i pare qe do te kete ne perdorim 5G , shprehet CEO DJ Koh.

Te gjithe prodhuesit jane duke u pergatitur shperndarjen me  te madhe  telefonike, madje disa kane konfirmuar edhe ardhjen e pajisjeve 5G vitin e ardhshem. Samsung eshte bashkuar me bandwagon, dhe gjithashtu ka konfirmuar ardhjen e telefonave me 5G. Por tha dhe se Galaxy S10 nuk do te jete smartphone i pare qe do te vije me mbeshtetjen e 5G. Kjo do te thote se kompania ka ne plan te nise nje smartphone tjeter perpara Galaxy S10 . Me mbeshtetjen e 5G dhe hipotezat te cojne drejt pajisjes qe pritet ne fillim te vitit te ardhshem. 

 

CEO i Samsung, DJ Koh, u shpreh per mediat ne nje ngjarje per shtyp se Samsung po planifikon te nise Galaxy S10 me mbeshtetjen 5G, por nuk do te jete pajisja e pare e Samsung per ta marre ate. Nje tjeter smartphone nga Samsung do te marre mbeshtetjen e pare 5G. Thashethemet kane filluar te nisin duke u dhene njerezve mundesine te mendojne per telefonin e shumepritur nga samsung i cili perkulet .Mund ta quajme gjithashtu nje seri tjeter smartphone, ose nje seri Galaxy A (2019) qe lancon serine Galaxy S vitin e ardhshem.

 

5g

Koh nuk ka sqaruar se ne cilin aparat Samsung do te marret mbeshtetja e pare 5G, dhe ne mundet vetem te presim , per te pare se cili e merr ate i pari. Koh gjithashtu la te kuptohet se telefoni i cili perthyhet nuk eshte larg nga nisja. “Ne nuk do te kishim filluar projektin nese do te ishte nje gje e vetme,” tha Koh per shtypin (nepermjet ZDNet). Kjo konfirmon nje raport te meparshem ku thuhet se telefoni i radhes i palosshem (i cili perkulet) do te nise ne fillim te vitit te ardhshem dhe do te kushtoje mbi 1.500 dollare (rreth 1.04.700 denare).


Gjithashtu, Koh gjithashtu shprehet se seria S dhe seria e Shenimeve po bashkohen ne te ardhmen e afert. “Per te ardhmen e afert, nuk do te kete nje ndryshim ne nisjen e serise S ne gjysmen e pare dhe ne serine e Shenimeve ne gjysmen e dyte te vitit”, u shpreh ai. Eshte interesante te theksohet se ai nuk e sundoi opsionin plotesisht.

 

Huawei, Lenovo, OnePlus dhe shume te tjere kane konfirmuar gjithashtu ardhjen e smartphoneve 5G vitin e ardhshem. Nderkohe, Sekretari i Telekomit Aruna Sundararajan tha se India nuk eshte gati te nise 5G aq shpejt, dhe se kompletimi i 5G do te behet deri ne vitin 2022.

 

Ju ftojme te qendroni te informuar deri ne momentin kur do te lancohet si dhe te shprehni mendimin tuaj ne lidhje me kete ngjarje !

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.