samsung galaxy J7 plus-foto2
Celulare Lajmet e fundit

Samsung prezanton Galaxy J7 Plus

Thashethemet dhe detajet që dolën në ditët e fundit i kanë lënë pak imagjinatës, por tani kjo është me të vërtetë zyrtare. Samsung ka njoftuar Galaxy J7 Plus, smartphone i ri bërë tërësisht nga metali me kamera të dyfishtë pasme, mbështetur Bixby dhe Super AMOLED ekran 5.5″ me rezolucion Full HD.

samsung galaxy J7 plus-foto1

Samsung Galaxy J7 Plus

Këto janë specifikimet kryesore teknike:

Sistemi Operativ Android 7.1.1 Nougat
Ekrani: Super AMOLED 5.5″ 2.5D Shfaqja e lakuar me ekranin AlwaysOn
Procesori: Octa-core @2.39GHz (nuk ka konfirmime për modelin)
4GB RAM dhe 32GB memorie të brendshme mund të zgjerohet deri në 256GB
Kamera e pasme e dyfishtë 13MP (aperture f/1.7) dhe 5MP (aperture f/1.9), LED flash
Kamera e përparme 16MP me aperturë f/1.9, LED flash
Sensor gjurmët e gishtave
App Bixby Home
4G LTE
2 SIM
Përmasat: 152.4×74.7×7.9mm
Bateria nga 3000mAh

Samsung Galaxy J7 Plus është në para-porosi në Tajlandë me çmimin prej 12,900 THB, ekuivalent me rreth 328 euro.

Shtator 2017 ©ose.al • Shtëpia e teknologjisë

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

5 thoughts on “Samsung prezanton Galaxy J7 Plus

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.