Samsung galaxy-J5-J7-J3-karakteristikat-viti2017
Celulare Lajmet e fundit

Samsung J5 dhe J7 (2017) tani me Android Oreo

Samsung Galaxy J7 2017 ka filluar të marrë shpërndarjen e softuerit Android Oreo 8.1 nga Holanda.

Pajisja, e shpallur në qershor të vitit 2017, ishte identifikuar në portalin e referencës GFXBench me këtë version Android vetëm disa muaj më parë.

Disa javë më parë, një eksponent tjetër i familjes Galaxy J, J5 2017, kishte filluar të merrte Android Oreo 8.1 në Emiratet e Bashkuara Arabe. Disa veçori të reja të prezantuara me këtë përditësim të ri të softuerit: midis tyre gjejmë versionin 9.5 të Përvoja Samsung, një ndërfaqe të re të përdoruesit dhe optimizime në lidhje me rrjedhshmërinë e sistemit dhe konsumin e energjisë.

Sa për patch-et e sigurisë, Samsung paraqiti “vetëm” ato që kanë të bëjnë me gushtin 2018. Firmware i ri tashmë është në dispozicion për shkarkim të plotë dhe flash duke përdorur mjetin Odin në versionin spanjoll (PHE).

Ja detajet e modelit Galaxy J7 2017 – SM-J730F:
 
 • Version Android 8.1.0
 • Changelist 14309734
 • Build date Thu, 06 Sep 2018 12:28:28 +0000
 • Security Patch Level 2018-08-01
 • Product code PHE
 • PDA J730FXXU3BRI3
 • CSC J730FOXA3BRI4

 

[artikull i shkruar më 7 Qershor 2017]

Pas disa muajsh thashethemesh, Samsung ka hequr më në fund perden mbi serin e Galaxy J 2017. Galaxy J3, J5 e J7  ndryshojnë nga njëri-tjetri për disa karakteristika hardware. Të gjitha smartfonet, në fakt, janë të ngjashëm estetikisht dhe karakterizohen nga materiale metalike.

Samsung Galaxy J3

Më ekonomikja nga të tre, Galaxy J3 2017 karakterizohet nga një ekran 5″ me rezolucion HD (1280×720), Quad core Exynos 7570 Soc, 2GB RAM dhe 2400 mAh bateri. Karakteristikat e plota teknike:

 • Ekran 5″ me rezolucion HD (1280×720)
 • SoC Exynos 7570 Quad Core 1.4GHz @ 2 GB RAM
 • 16GB hapësirë të brendshme dhe mikro SD deri në 256GB
 • kamera kryesore 13MP
 • kamera për selfie 5MP
 • sistemi operativ: Android 7.0 Nougat
 • 2400 mAh bateri
 • DUAL SIM

 

Samsung Galaxy J5

Galaxy J5 2017 karakterizohet nga një ekran 5.2″ Super AMOLED me rezolucion HD (1280×720), Quad core Exynos 7870 Soc, 2GB RAM dhe 3000 mAh bateri. Karakteristikat e plota teknike:

 • Ekran 5.2″ me rezolucion HD (1280×720)
 • SoC Exynos 7870 Quad Core 1.6GHz @ 2 GB RAM
 • 16GB hapësirë të brendshme dhe mikro SD deri në 256GB
 • kamera kryesore 13MP
 • kamera për selfie 13MP
 • sistemi operativ: Android 7.0 Nougat
 • 3000 mAh bateri

 

Samsung Galaxy J7

Më i fuqishmi nga të tre, Galaxy J7 2017 karakterizohet nga një ekran 5.5″ me rezolucion Full HD (1920×1080), Quad core Exynos 7870 Soc, 3GB RAM dhe 3600 mAh bateri. Karakteristikat e plota teknike:

 • Ekran 5.5″ me rezolucion Full HD (1920×1080)
 • SoC Exynos 7870 Quad Core 1.6GHz @ 3 GB RAM
 • 16GB hapësirë të brendshme dhe mikro SD deri në 256GB
 • kamera kryesore 13MP
 • kamera për selfie 13MP
 • sistemi operativ: Android 7.0 Nougat
 • 3600 mAh bateri

  Të tre modelet do dalin në shitje me shumë mundësi nga mesi i gushtit. Përsa i përket çmimeve nuk dihet akoma asgjë, por do ju njoftojmë sapo të dalin online.

©ose.al

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.