samsungnotebook9-pro
Celulare Lajmet e fundit

[ZYRTARE] Samsung Notebook 9 (2018) – a jeni gati?

Në dhjetor 2017, u njoftuan tre laptopë të rinj që mbanin markën Samsung. Produktet janë për të gjithë llojet e përdoruesve duke përfshirë Samsung Notebook 9 (2018) me ekranet 13.3 dhe 15 inç dhe Samsung Notebook 9 Pen. Sot kompania zbuloi zyrtarisht etiketat e çmimeve për të gjitha modelet dhe njoftoi se kur do të dalin në shitje. Normalisht çmimi ndryshon nga modeli në model dhe nga konfigurimi në konfigurim. 

Samsung Notebook 9-foto-detaje

Samsung Notebook 9 (2018)

Samsung Notebook 9 (2018) është një laptop me karakteristika të larta. Ajo vjen në dy variante prej 13,3 dhe 15 inç.

Prodhuesi korean e ka paketuar atë me procesor të gjeneratës të 8-ë marka Intel. Kemi 16GB RAM, 1TB të ruajtjes SSD dhe një grafikë MX150.

Variantet me ekranin e vogël kanë një çmim prej $ 1199.99, ndërsa variantet më të mëdha do të jenë në dispozicion për blerje me $ 1299.99. Ky është çmimi i pritur nëse merret parasysh hardware me të cilin vjen dhe performanca që ofron.

Por ajo duhet të jetë më pak konkurruese në krahasim me Notebook Pro Xiaomi Mi që kushton $ 200 më pak.

Samsung Notebook 9-foto1-detaje

Sa i përket modalitetit të tretë, Samsung Notebook 9 Pen është një laptop me rrotullim 2-in-1 me 360° rrotullim dhe me një ekran 13 inç, chip 8-gen Core-i7 Intel, 16GB RAM dhe 512GB hapësirë ​​të brendshme. Gjithashtu përdor teknologjinë e Windows Ink Workspace. Çmimi fillestar i këtij modeli është $ 1399.99.

Lexo edhe: Ja cmimi i Samsung Galaxy S9 

Më në fund, në dhjetor 2017, Samsung njoftoi edhe laptopin “Notebook 7 Spin” (2018). Është një tjetër laptop me rotacion 360 gradë. Kjo e fundit shitet veçmas. Siç sugjeron emri, kjo është alternativa më e lirë për Samsung Notebook 9 Pro. Ky version kushton $ 899.99.

ose.al – Shtëpia e teknologjisë – Faqja nr.1 në Shqipëri

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.