samsung galaxy zero-foto-render2
Celulare Lajmet e fundit

Samsung Galaxy Zero – ky është celulari perfekt 😍😍

Disa javë nga thashethemet e fundit në lidhje me Samsung Galaxy X, celulari i përthyeshëm për të cilin është diskutuar shumë, fillon dhe shfaqet në web një  video koncept i lidhur lidhet me një tjetër pajisje. Për Samsung është një smartphone plotësisht i ri bezel-less (vetëm ekran), aktualisht i referuar si Samsung Galaxy Zero.

SAMSUNG GALAXY X – tjetër supercelular nga Samsung

Shpallja vjen nga kanali YouTube “Shkenca dhe Dije”, i cili ka ngarkuar një video në të cilën Samsung Galaxy Zero është në foto në të gjithë lavdinë e saj. Kjo është, sipas këtij koncepti (natyrisht jo zyrtare), një smartphone me një vështrim në të ardhmen, krejtësisht pa korniza.

Trupi që duket është aq i vogël sa të jetë pothuajse i padukshëm, ndërsa kamera e përparme është e integruar direkt në ekran.

samsung galaxy zero-foto-render1

Samsung Galaxy Zero, si e imagjinuar në video, është ndërtuar në metal të ngurtë dhe skajet e saj janë të rrumbullakosura, ndërsa në lidhje me panelin e pasëm zbulojmë një kamera dual  (konfigurim horizontal) i pasuruar me një blic LED. Detajet në ekran, ende për t’u konfirmuar, tregojnë praninë e një ekran qHD+ 6-inç që është e mbrojtur nga Corning Gorilla Glass 6. Më në fund kemi një USB Type-C në pjesën e poshtme të kornizës dhe tani të ‘pashmangshëm’ Certifikimin IP68.

Samsung Galaxy Zero: Skeda Teknike

Së fundi, të dhënat më të fundit hardware për Samsung Galaxy Zero sugjerojnë praninë e një chipset Snapdragon 855, nga të cilat ne ende nuk njohim potencialin, RAM prej 6 GB dhe dy opsionet e magazinimit flash, respektivisht, 128 dhe 256 GB.

KLIKO KETU –> WHATSAPP: Si te lexojme mesazhet e dikujt tjetër

Një bateri 4500 mAh mbyll gjithçka për të mbështetur standardin e ngarkimit të shpejtë të Qualcomm Quick Charge 4.0.

Kjo është padyshim një koncept “ëndërr” për pajisjen në fjalë, të cilën ne do të marrim konfirmimin ose mohimin nga Samsung brenda disa muajve të ardhshëm.

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.