Samsung Galaxy Tab S5e-foto 1
Lajmet e fundit Tablet

[ZYRTARE] Galaxy Tab S5e nga Samsung

Ju prezantojme me Galaxy Tab S5e – tablet elegant, i lĂ«htĂ« dhe i dizenjuar me kujdes qĂ« tĂ« kĂ«tĂ« ato funksione “smart” qĂ« ju mbajnĂ« gjithmonĂ« tĂ« lidhur. MĂ« njĂ« ekran tĂ« madh 10.5 inç dhe njĂ« kapacitet tĂ« lartĂ« tĂ« baterisĂ«, Galaxy Tab S5e Ă«shtĂ« ndĂ«rtuar me shumĂ« kujdĂ«s pĂ«r tĂ« sjĂ«llĂ« njĂ« eksperiencĂ« argĂ«timi tĂ« pasur dhe gjithĂ«pĂ«rfshirĂ«se, qĂ« ju tĂ« mund tĂ« shijoni kontentin tuaj tĂ« preferuar pa bĂ«rĂ« kompromis. “Tab S5e Ă«shtĂ« tablet i cilĂ«sisĂ« sĂ« lartĂ« mĂ« nje dizajn elegant dhe funksione tĂ« fuqishme, i disponueshĂ«m me njĂ« çmim tĂ« ri” deklaron DJ Koh, President dhe CEO i Divizionit tĂ« IT dhe Komunikimit tĂ« TelefonisĂ« Celulare nĂ« Samsung Electronics. “PĂ«r ata pĂ«rdorues qĂ« duan pajisje inteligjentĂ« qĂ« tĂ« qĂ«ndrojnĂ« gjithmonĂ« nĂ« linjĂ« pĂ«r tĂ« bĂ«rĂ« mĂ« shumĂ« gjĂ«ra- si dhe njĂ« ekran tĂ« madh dhe tĂ« bukur pĂ«r njĂ« experience premium argĂ«timi- Tab S5e Ă«shtĂ« zgjedhja e duhur.”

Galaxy Tab S5e – Dizajn i rafinuar

Më dizajnin e tij të mrekullueshëm, Tab S5e rrezaton prakticitet dhe stil. Me një trup metalik të hollë 5.5 mm që peshon vetëm 400g, ky tablet është ultra-portativ, i qëndrueshëm dhe i dizenjuar që të integrohet lehtësisht me stilin tuaj të jetës. Ky model është disponueshëm në një sërë ngjyrash moderne si e zeza, floriri dhe argjendi nga të
cilat ju mund të zgjidhni stilin që reflekton më së miri pamjen tuaj.

Duke pasur njĂ« jetĂ«gjatĂ«si baterie qĂ« zgjat deri nĂ« 14.5 orĂ«, Tab S5e Ă«shtĂ« i optimizuar pĂ«r njĂ« performancĂ« qĂ« zgjat pĂ«r t’ju dhĂ«nĂ« liri tĂ« lundroni, shikoni dhe tĂ« luani mĂ« gjatĂ«.

Galaxy Tab S5e – Intelligence e brendshme

Tab S5e ju lejon që të keni kontroll të plotë të botës tuaj të ndërlidhur. Si tableti i parë Samsung me funksionin e ri Bixby 2.0, Tab S5e ofron një mënyrë më të volitshme për të ndërvepruar me pajisjen tuaj dhe shërben si një nyjë qëndrore për të kontrolluar pajisjet e tuaja shtëpiakë të ndërlidhura.
Ndizni njëkohësisht televizorin dhe dritat tuaja me anë të Quick Command (Komandës së shpejtë), që ju lejon të përshtasni disa veprime në një komandë- dukë e bërë kontrollin e ambientit tuaj më anë të zërit më të shpejtë,të thjeshtë dhe të personalizuar.

Kur keni nevojĂ« pĂ«r tĂ« punuar, njĂ« tastierĂ« (e cila shitet veç) e lidhur me Samsung DeX ju mundĂ«son t’a pĂ«rdorni si njĂ« PC. Me anĂ« tĂ« vazhdimĂ«sisĂ« sĂ« telefonatĂ«s dhe mesazheve, ju mund tĂ« pĂ«rgjigjeni direkt nga tableti juaj dhe kur telefoni juaj ndodhet larg jush ose i lidhur me njĂ« rrjet Ëi-Fi tjetĂ«r.

Galaxy Tab S5e – MĂ« tepĂ«r argĂ«tim

Nuk ka rëndësi nëse bëhët fjalë për një film emocionues ose serialin tuaj të preferuar, përjetoni çdo gjë deri në detajin më të vogël në ekranin ikonik AMOLED të Samsungut, me një raport 16:10 të ekranit dhe një buton kryesor të padukshëm. Tab S5e ofron një ekran 10.5 inch nga njëri skaj në tjetrin dhe pjesë anësore të zvogëluara më një raport 81.8% midis ekranit dhe pjesës tjetër të pajisjes për një eksperiencë shikimi intensive që e sjell përmbajtjen në jetë. Me Tab S5e ju gjithashtu mund të përjetoni shërbimin premium të YouTube falas deri në 4 muaj. Kjo do të thotë që mund të shijoni kontentin tuaj të preferuar në YouTube, YouTube Music dhe YouTube Gaming[ pa limite dhe me një definicion mahnitës.

Samsung Galaxy Tab S5e

Tableti është i kompletuar në mënyrë perfekte falë Quad Speakers, të cilët kanë të inkorporuar teknologjinë  stereo me vetë-rrotullim për një audio më të fuqishme që përshtatet në varësi të pozicionit që mbani tabletin. Tab S5e gjithashtu ka integrim Dolby Atmos dhe zë nga AKG për një audio gjithëpërfshirëse 3D, profesionale dhe të balancuar. Me Spotify të parashkarkuar në pajisje dhe një abonim premium 3-mujor për antarët e rinj, ky tablet ju lejon të luani muzikën tuaj të preferuar të pandërprerë kudo[.


Galaxy Tab S5e – DisponueshmĂ«ria

Tab S5e do të jetë i disponueshëm në tregje të caktuara përfshirë SHBA-në dhe Gjermani dhe në shtete të tjera (edhe ne Shqiperi) nga tremujori i dytë i 2019.

Artikull i marre nga Newsletter e Iceberg Communication

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al