Samsung Galaxy s9-fotorender
Lajmet e fundit Tablet

Samsung Galaxy Tab S4 me Snapdragon 835 dhe 4GB RAM

Tableti i ardhshëm Android Samsung sapo është zbuluar në platformën e famshme GFXBench. Kjo do të thotë se specifikimet kryesore teknike të Samsung Galaxy Tab S4 janë zbuluar, por ato gjithmonë duhet të merren me mëdyshje, sepse të dhënat mbi kriteret ndonjëherë janë edhe falsifikuar. Tiparet e paraqitura në GFXBench, megjithatë, janë shumë të besueshme nëse mendojmë për llojin e pajisjes për të cilën po flasim.

samsung galaxy tab s4-foto

Lista përmend praninë e një ekran 10.5 inç me një rezolucion Quad HD+ prej 2560 x 1600 piksele. Një ekran që është i njëjti madhësi si iPad Pro i fundit, gjë që e bën edhe më të besueshme.

Nën trupin e Samsung Galaxy Tab S4 sipas GFXBench do të ketë një procesor Qualcomm octa-core Snapdragon 835.

Është procesori i dytë më i fuqishëm i kompanisë, në përputhje me atë që ndodhi me Tab S3 që kishte Snapdragon 820, në kohën më të mirë pas 821. Memoria RAM arrin në 4 GB ashtu si Tab S3, ndërsa memoria e brendshme është 64 GB. Kamera e pasme ka një rezolucion prej 12 megapikselë, ndërsa pjesa e përparme është 8 megapikselë. Ato janë të përfshira në fletën e të dhënave Wi-Fi dhe GPS, ndërsa sistemi operativ i instaluar është Android 8.0 Oreo.

Mendohet se tableti do prezantohet gjatë MWC në Barcelonë. Na ndiqni për më shumë informacione!

ose.al – shtepia e teknologjise

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.