galaxy s9
Celulare Lajmet e fundit

A jeni gati per Samsung Galaxy S9 Plus Lite

Ndërsa ne presim që Samsung Galaxy Note 9 të bëhet realitet në të ardhmen e afërt, një pajisje tjetër me të vërtetë interesante mund të vijë në të njëjtën kohë, ose ndoshta edhe më herët – Samsung Galaxy S9 Plus Lite. Celulari, me një emër të jashtëzakonshëm të gjatë, është zbuluar vetëm në TENAA, website për certifikimin e telefonave kinez.

KLIKO KETU: Samsung Galaxy J7 Top

Nga lista, ne shohim se celularin vjen me numrin e modelit SM-G8855 dhe një konfigurim të dyfishtë kamera në pjesën e pasme me një kombinim lente primare dhe sekondare prej 24MP dhe 16MP.

Kamerat janë vendosur vertikalisht në këndin e sipërm të majtë, i cili sipas mendimit tonë është një kopje e lodhshme e stilit të iPhone X.

Samsung mund të kishte përdorur thjesht dizajnin më të mirë, atë të S9 Plus. Duke u zhvendosur në pjesën e përparme, gjejmë një fotokamera automatike 8MP.

Galaxy S9 Plus Lite-tenaa-variant

Galaxy S9 Plus Lite – Detajet

Nga certifikatat e TENAA-s ne gjithashtu mësojmë se Galaxy S9 Plus Lite do të pajiset me një procesor okta-core, ose 2.2Ghz ose 1.8Ghz (ndoshta një Exynos 9810), i çiftëzuar me 4GB RAM dhe 64GB hapësirë ​​të brendshme.

Karakteristika të tjera përfshijnë  ✅ një ekran AMOLED prej 6.28 inç me rezolucion 2280 x 1080 piksel dhe ✅ një bateri 3700mAh (më e madhe se Galaxy S9 Plus).

Disa ekspertë sugjerojnë se Samsung Galaxy S9 Plus Lite mund të lëshohet vetëm në Kinë, por është shumë herët ta konfirmojmë ose ta mohojmë atë. Shpresojmë shumë që ky produkt ë sali edhe në Shqipëri.

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.