foto samsung galaxy s9 plus-cover (1)
Celulare Lajmet e fundit

Samsung Galaxy S9 dhe S9, shitjet jane ne ulje ne krahasim me S8 :(

Samsung nuk ka dhene akoma shifra zyrtare mbi shitjet e Galaxy S9 dhe S9 Plus, me shume mundesi sepse nuk ka patur nje boom.

Lajmet qe vijne nga Samsung flasin per nje renie te lehte ne krahasim me shitjet e Galaxy S8 dhe S8 Plus. Nje zyrtar i Samsung Electronics deklaroi per median Jug Koreane YonHap News:

we believe that the pre-orders for the Galaxy S9 are similar to that of the Galaxy S8.”

”ne besojme qe prenotimet e Galaxy S9 do te jene te ngjashme me ato te Galaxy S8.

Kjo deklarate, aspak triumfaliste e Samsung, na ben te mendojme qe aktualisht shitjet e Galaxy S9 nuk po shkojne mire. Kujtojme qe Galaxy S8 shiti rreth 550.000 kopje vetem ne dy ditet e para te prenotimit.

 

Video Samsung Galaxy S9

Foto Samsung Galaxy S9

Karakteristikat e Samsung Galaxy S9

– Ekran 5.8 inch Super Amoled Infinity me rizolucion 1440 x 2960 pixels (QHD+).
– Android 8.0
– 64 GB memorie dhe 4 GB RAM.
3000 mAH battery.
– 12 MP kamera kryesore me hapje f/1.5 dhe f/2.4 
– 8 MP kamera per selfie me hapje f/1.7
Exynos 9810 / Snapdragon 845
– Bluetooth v 5.0
USB Type-C.
– Sensor IRIS Scanner, fingerprint, face recognition, stereo speakers.
– Ngjyrat: Midnight Black, Titanium Gray, Lilac Purple, Coral Blue

Lexo edhe: Ja çmimi i Samsung Galaxy S9 dhe S9+

Informacion i marrë nga SlashLeaks

Foto Samsung Galaxy S9 +

Karakteristikat e Samsung Galaxy S9+

– Ekran 6.2 inch Super Amoled Infinity me rizolucion 1440 x 2960 pixels (QHD+).
– Android 8.0
– 64 GB memorie dhe 6 GB RAM.
– 3500 mAH battery.
– 12 MP kamera kryesore me hapje f/1.5 dhe f/2.4 
– 8 MP kamera per selfie me hapje f/1.7
– Exynos 9810 / Snapdragon 845
– Bluetooth v 5.0
USB Type-C.
– Sensor IRIS Scanner, fingerprint, face recognition, stereo speakers.
– Ngjyrat: Midnight Black, Titanium Gray, Lilac Purple, Coral Blue

Lexo edhe: Ja çmimi i Samsung Galaxy S9 dhe S9+

Informacion i marrë nga SlashLeaks

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.