samsung nderpret
Celulare Lajmet e fundit

Samsung nderpret perditesimin e Galaxy S8 dhe S8+ ne Android Oreo.

Nje jave pasi nisi perditesimin e sistemit operativ ne Android Oreo per Galaxy S8 dhe S8+, Samsung ben nje hap pas dhe nderpret gjithçka.

Perdoruesit pyesin se çfare ndodhi, sepse ka pak informacione. Mesa duket, gjate perditesimeve te para, ne sistemin e ri operativ dolen disa probleme te papritura per Samsung. 

Following a limited number of cases where Galaxy S8 and S8+ devices have rebooted unexpectedly with the Android 8.0 Oreo, we have temporarily stopped the rollout of the update. We are investigating the issue internally to ensure that the impact to the affected devices is minimized and the rollout of the update can resume as quickly as possible.

Samsung po punon per rregullimin e ketyre problemeve dhe rinisjen e perditesimeve per Galaxy S8 dhe S8+ ne javet ne vazhdim. Gjithesesi do te kete disa vonesa te paparashikuara fillimisht nga kompania koreane.

Aktualisht ne fakt nuk ka nje date te sakte se kur do te rinisin perditesimet.

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.