samsung galaxy note 8-detajet-karakteristikat (1)
Celulare Lajmet e fundit

Samsung Galaxy Note 8 do prezantohet ne New York. Data me…

Pas pushimeve verore priten që të prezantohen në tregun ndërkombëtar dy nga celularët më performantë të prodhuar ndonjëherë. Nga njëra anë iPhone 8 e Apple dhe nga tjetra Samsung Galaxy Note 8. Për këtë të fundit është përqendruar raporti i ri i faqes koreane Naver. Raporti i referohet të dhënave dhe vendndodhjes së prezantimit. Sipas informacioneve Samsung Galaxy Note 8 do të prezantohet më 26 gusht në New York.

Samsung kishte paralajmëruar gati një muaj përpara për zyrtarizimin e paraardhësit të tij, Note 7, i cili u prezantua më 2 gusht. Megjithatë, raportet nga Naver duket se janë në përputhje me rrethanat e mëparshme. Të gjithë kishin identifikuar në fund të muajit gusht periudhën kohore për daljen në treg. Kompania Koreano Jugore është e gatshme të nxjerrë në treg një gamë të larmishme me celularë spektakolarë. Një strategji e justifikuar nga nevoja e kapjes së kujdesit mediatik, para daljes së iPhone 8 në shtator.

Detajet e përfolura

Informacionet ofrojnë dhe një përshkrim të shpejtë të karakteristikave teknike të terminalit që përfshijnë Infinity Display nga 6,3″, një S Pen,  kamera e pasme e dyfishtë dhe ndihmësi dixhitale Bixby. Datat e sakta mund të arrijnë në më pak se dy muaj. Deri atëherë shpresojmë që si Apple si Samsung mos të nga zhgënjejnë.

©ose.al

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

5 thoughts on “Samsung Galaxy Note 8 do prezantohet ne New York. Data me…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.