samsung galaxy note 10 pro foto1
Celulare Lajmet e fundit

Samsung Galaxy Note 10 dhe versioni PRO –

Samsung Galaxy Note 10 Pro (4G) do të pajiset me një bateri prej 4,500 mAh. Lajmi ende nuk ka karakter zyrtar, por ka fakte të rëndësishme që shkojnë në këtë drejtim: një bateri Samsung SDI Vietnam me një kapacitet prej 4,500 mAh u certifikua së fundmi nga Instituti i Koresë së Teknologjisë Industriale (link).

Video S10 vs XS

Bateria e Samsung Galaxy Note 10 Pro

Bateria (foto më poshtë) është identifikuar nga kodi EB-BN975ABU.

samsung galaxy note 10 pro foto bateria1

Versioni Pro i Galaxy Note 10 është identifikuar më parë me emrin e kodit të SM-N975 dhe inicialet N975 janë pjesë përbërëse e kodit të baterisë.

Prandaj ne mund të fillojmë të parashikojmë një hap përpara në drejtim të kapacitetit të baterive midis Galaxy Note 9 (4000 mAh) dhe modelit të mëposhtëm: 500 mAh më shumë në favor të modelit të ri i cili së bashku me përdorimin e një SoC më efikas , mund të çojë në një përmirësim të autonomisë efektive.

Leaker Ice Universe gjithashtu mbështet hipotezën e baterisë prej 4,500 mAh:

Ju lutem vini re se deri më tani, referenca është bërë për katër variante të dallueshme të Samsung Galaxy Note 10:

  • një standard (SM-N970) me një ekran 6.28 “
  • një Pro (SM-N975) me një ekran 6.75″
  • variantet përkatëse 5G (SM-N971 dhe SM-N976).

Nuk është ende e qartë nëse bateria prej 4,500 mAh do të sigurohet gjithashtu për versionin standard, ndërsa është e besueshme që homologu Pro 5G ka një kapacitet më të lartë për të përballuar konsumin më të lartë të modulit 5G.

©ose.al – Shtepia e Teknologjise

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.