cmimi samsung galaxy m30s m10s shqiperi
Celulare Lajmet e fundit

[ZYRTARE] Çmim spektakolar për Samsung Galaxy M30s dhe M10s

Samsung Galaxy M30s dhe M10s janë zyrtarë tashmë në Indi. Këto janë celulare të lirë (çmimet që fillojnë nga ekuivalenti prej 177 dhe 114 euro respektivisht) por me një fletë teknike shumë të përshtatshme. Në veçanti, M30s është shumë interesante për kapacitetin e tij të baterisë prej 6,000 mAh (konfirmuar më parë nga Amazon). Kjo pajisje mund të arrij edhe në Evropë. Le te shikojme pra se sa eshte cmimi Samsung Galaxy M30s dhe i versionit me te vogel.

 

Këtu janë detajet zyrtare, të cilat nuk ndryshojnë shumë nga ato që dolën në formën e thashethemeve muajt e fundit. M30s paraqet disa përmirësime të rëndësishme në krahasim me paraardhësit M30, ndërsa M10s është shumë më i ngjashëm me M10.

Cmimi Samsung Galaxy M30s dhe skeda teknike

 • 6.4″ ekran AMOLED Infinity-U me rezolucion FHD+ 1080p
 • Soyn Exynos 9611 okta-bërthamë (4x ARM Cortex-A73 + 4x ARM Cortex-A53)
 • 4 ose 6 GB RAM
 • 64 ose 128 GB memorie te brendshme
 • Bateria 6.000 mAh me rimbushje të shpejtë 15 W
 • Kamera e trefishtë e pasme:
  • Kryesore: 48 MP
  • Kënd i gjerë: 8 MP
  • Sensori i thellësisë: 5 MP
 • Kamera e përparme: 16 MP
 • Skanues i gjurmëve të gishtërinjve në anën e pasme
 • OS: Një UI 1.5 bazuar në Android Pie
 • Ngjyrat: Opal Zi, Pearl White, Sapphire Blue
 • Cmimet: 13,999 rupi për variantin 4 + 64 GB, 16,999 për 6 + 128 GB (përkatësisht afërsisht 177 dhe 215 euro)

Cmimi Samsung Galaxy M10s dhe skeda teknike

 • 6.4″ ekran AMOLED Infinity-V me rezolucion HD+ 720p
 • Exynos 7884B okta-core SoC (2x ARM Cortex-A73 + 6x ARM Cortex-A53)
 • 3 GB RAM
 • 32 GB memorie të brendshme
 • Bateria 4.000 mAh, duke u ngarkuar me shpejtësi në 15 W
 • Kamera e dyfishtë e pasme:
  • Kryesore: 13 MP
  • Kënd i gjerë (fusha e shikimit 120 °): 5 MP
 • Kamera e përparme: 8 MP
 • Skanues i gjurmëve të gishtërinjve në anën e pasme
 • OS: Një UI 1.5 bazuar në Android Pie
 • Ngjyrat: Gur blu, Piano E Zezë
 • Cmimi: 8,999 rupi, i barabartë me rreth 114 euro
Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.