[ZYRTARE] Samsung Galaxy M20 ja kur prezantohet

0
193
views
Samsung Galaxy M20-foto render

Faqja zyrtare Samsung India ka konfirmuar datën e saktë të mbërritjes (28 janar) dhe tregon fotografitë e para zyrtare të Galaxy M – nuk ka detaje më specifike mbi modele individuale si Samsung Galaxy M20. Faqja fokusohet në pesë karakteristika: ekran, kamera, baterinë, ngarkim të shpejtë dhe procesor. Konfirmoi ekranin e Infinity me pikën e ujit, ndërsa në pjesën e pasme të trupit është e dukshme kamera e dyfishtë dhe sensori i gjurmëve të gishtërinjve. Hollësi të vogla mbi baterinë, por theksi i vendosur në këtë aspekt mbështet hipotezën e modeleve të pajisura me një njësi prej 5.000 mAh. Referenca mbi procesorin e përcaktuar është e paqartë.

samsung galaxy m20 data

Samsung ka konfirmuar lançimin e ardhshëm të gamës smartphone Galaxy M, tashmë ka kaluar në titujt pas përhapjes së shumë zërave. Linja fillestare do të përbëhet nga tre modele me kosto të ulët dhe do të debutojë më vonë këtë muaj në tregun indian, përpara fillimit të shpërndarjes globale.

Informacioni u sigurua nga Asim Warsi, presidenti i divizionit celular të Samsung India, në një intervistë me Reuters. Ekzekutivi shton se audienca e synuar e smartfonëve të rinj është ajo e të rinjve dhe se marketingu do të shfrytëzojë kryesisht internetin.

Bazuar në thashethemet e mëparshme, të tre smartfonë duhet të korrespondojnë me Galaxy M10, M20 dhe M30. Smartphone përcaktuar me kosto të ulët, megjithatë, nuk do të heqë dorë nga të integrojë zgjidhje teknike në përputhje me tendencat e fundit të tregut – M20 dhe M30, për shembull, mund të jetë e pajisur me një bateri prej 5000 MAH në të dyja modelet). Çmimet do të shkojnë nga më pak se 10,000 rupi (pak mbi 120 euro për shkëmbim) deri në një maksimum prej 20,000 rupi (rreth 250 euro me kursin e këmbimit).

Smasung Galaxy M20 – Lajm i shkruar me 20 Dhjetor

Ja dhe lajmi më i freskët nga mulli i thashethemeve në lidhje me celularë Samsung. Ju prezantojmë me Samsung Galaxy M20. Galaxy M20 fillimisht thuhet se do të “vrasë” serinë Galaxy J të pajisjeve dhe ka shumë gjasa që të ndodhi me të vërtetë. Samsung Galaxy M20 është duket si një celular middle range – mbresëlënës për kompaninë koreane.

Pajisja ka një bateri absolutisht masive 5000mAh, së bashku me një pikë notch-i “waterdrop” të hollë lart.

Ka ende pak pjesë trupi poshtë ekranit, megjithëse nuk është masivisht i dukshëm. Fatmirësisht, Samsung nuk ka marrë hequr jack-un e kufjeve nga Samsung Galaxy M20 si shumica e bashkëkohësve të tyre.

Samsung Galaxy M20 dhe skeda teknike

91Mobiles beson se Samsung Galaxy M20 do të ketë një Exynos 7885 SoC me 3GB RAM. Ka gjithashtu hapësirë ​​të qartë për kamera të dyfishtë, ne mund të presim edhe për ata. Çmimi për mid-ranger Samsung thuhet se do të jetë nën 15.000 Rs (~ $ 215), duke çimentuar më tej statusin e saj e livelit të mesëm.

Një model tjetër i quajtur Samsung Galaxy M10 thuhet gjithashtu se është në zhvillim për 10.000 Rs (~ $ 140). Pas gjithë teknologjisë së shokuar që kanë qenë duke u mbushur në telefonat e tyre, një linjë e rindërtuar e mesit duket të jetë pikërisht ajo që Samsung ka nevojë.

Mos harroni të na ndiqni edhe në:
20