Samsung Galaxy Wide 3-foto
Celulare Lajmet e fundit

[ZYRTARE] Një tjeter Samsung Galaxy J7 Top

Samsung Galaxy J7 Top do të jetë smartphone më i ri i nivelit të parë i njoftuar nga kompania koreane në orët e fundit dhe ndoshta (shpresojmë shumë se nuk e duam fare 😂😂) vetëm për tregun e huaj.

Ashtu siç ndodhi në maj të vitit 2017, edhe në këtë rast specifikimet teknike të pajisjes së re të gamës Top nuk duket se devijojnë shumë nga modelet paraardhëse. Samsung Galaxy J7 Top do të jetë e pajisur me Bluetooth 4.2 dhe Wi-Fi a/b/g/n/ac , 2GB RAM memorie dhe procesor Exynos 7870. Bateria është 3300 mAh, ndërsa sistemi operativ Android Oreo 8.0.

samsung Galaxy J7 Top_Bluetooth_SIG

Samsung Galaxy J7 Top – Përmbledhje e specifikimeve kryesore teknike:

5.5″ me rezolucion HD (1280×720 piksele)

Exynos 7870

2GB memorie RAM

32GB memorie të brendshme të zgjerueshme nëpërmjet Micro SD deri në 400GB

Sistemi operativ Oreo 8.0

Radio FM

 

Samsung Galaxy J7 Top do të jetë në shitje së shpejti, me një çmim prej rreth 250 euro me kursin aktual të këmbimit.

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.