Samsung Galaxy s9-fotorender
Celulare Lajmet e fundit

[ZYRTARE] Samsung prezanton Galaxy J6 dhe Galaxy J8

Pas një seri thashethemesh dhe lajmeve jo zyrtarë, Samsung ka zgjeruar sot serinë Galaxy J të smartfonëve me zbulimin e dyfishtë të Galaxy J6 dhe Galaxy J8 në Indi. Të dy pajisjet, siç pritej, u shpallën së bashku me Galaxy A6 dhe A6 +, duke lënë jashtë Galaxy J4.

Të dy pajisjet – Galaxy J6 dhe J8 duken pothuajse të njëjta në aspektin e dizaijnit dhe janë në dispozicion në opsionet e  ngjyrave – Blu, Zi dhe Ari. Të dyja tiparet Super AMOLED Infinity shfaqen me një raport aspekt prej 18.5:9 me një xham të lakuar 2.5D, por kjo është e vetmja ngjashmëri që ato kanë.

Samsung Galaxy J6

I mbështjellë në një trup gjithë-plastik, dhe duke shfaqur një ekran prej 5,6 inç Super AMOLED 18.5:9 Infinity 2.5D, Samsung Galaxy J6 përdor chipin ekzistues 783 me 3GB RAM + 32GB dhe 4GB RAM + 64GB variante magazinimi.

Të dy variantet vijnë me mundësinë për të zgjeruar memorien deri në 256GB me microSD.

galaxy j6-foto

Galaxy J6 është i pajisur me një bateri prej 3000mAh, vjen me një kamerë të pasme prej 13 megapikselësh me një aperturë f / 1.9 fikse dhe një blic LED, ndërsa një sensor i vetëm me 8 megapikselë me një f / 1.9 fikse të vendosur ulet mbi ekranin për selfies. Ajo del në Android Oreo me mundësi të plotë të lidhjes duke përfshirë 4G VoLTE, Wi-Fi b / g / n, Bluetooth 4.2 LE dhe GPS. Përdor SIM të dyfishtë dhe vjen me një sensorë të pasmë të gjurmëve të gishtave.

Samsung Galaxy J8

Samsung Galaxy J8, nga ana tjetër, duket si një version i zgjeruar i Galaxy J6 me ekran më të madh, chipset më të mirë, hapësirë ​​të madhe, kapacitet më të madh të baterisë dhe kamera më të afta.

Lexoni gjithashtu: Samsung Galaxy S8 Lite 😍😍

Ndryshe nga Galaxy J6, J8 merr një ekran 6 inch HD + Super AMOLED 18.5: 9 Infinity 2.5D të lakuar dhe ka një Snapdragon 450 dhe është i disponueshëm vetëm në 4GB RAM me variantin e magazinimit 64GB.

Në aspektin e optikës, Galaxy J8 i ri vjen me një kamerë të dyfishtë të pasme që përbëhet nga një aparat fotografik me 16 megapikselë me blic LED të shoqëruar dhe një mbrapa 5 megapiksel për bokeh, ndërsa një sensor i ngjashëm me 16MP me blic LED, f / 1.9 aperture ulet mbi ekranin për foto selfie.

Pajisja është mundësuar nga një bateri 3.500mAh, ndërsa karakteristikat dhe veçoritë e tjera janë kryesisht të njëjta me Galaxy J6.

Galaxy J6 do të jetë në dispozicion nga 22 Maji për $205 / $245 për versionet 3GB RAM + 32GB dhe 4GB RAM + 64GB respektivisht. Ndërsa Galaxy J8 do të dalë në shitje më vonë në korrik për $ 278.

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do tĂ« bĂ«het publike. Fushat e domosdoshme janĂ« shĂ«nuar me njĂ« *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.