Celulare Lajmet e fundit

[SAMSUNG] A jeni gati per Galaxy J5 Prime?

Më parë gjatë javës, Samsung zbuloi një smartphone pa deshiren e saj. Detajet u zbuluan nga autoriteti zyrtar i certifikimit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, FCC, ku dolen online disa nga karakteristikat themelore. Tani, rrjedhja më e fundit në dispozicion për ne nëpërmjet Slashleaks mbrojnë idenë se hardueri i pajisjes besohet të jetë Galaxy J5 Prime. Fleta më e fundit e zbuluar e pajisjes, në dallim nga ajo e zbuluar nga FCC, drejt Galaxy J5 Prime (2017) paketon një ekran 5,0 inç HD. Do të vijë me një raport të aspektit prej 18:9, kështu që mund të ketë një ekran pothuajse pa cepa, por do të mbajë një sensor perpara per gjurmët e gishtit poshtë ekranit. galaxy j5 prime-karakteristika

Karakteristikat e Galaxy J5 Prime

Detajet e publikuara më tej zbulojne se pajisja do të përdorë chipsetin Exynos 7570 me procesor quad-core me shpejtësi 1.4 GHz dhe grafikë ARM Mali-T720. Pajisja do të vijë vetëm në opsionin 3GB RAM, ndërsa memoria me madhësinë e magazinimit prej 16GB, në dallim nga 32GB zbuluar nga FCC. Specifikimet e tjera të rrjedhura, përfshijne një bateri prej 2500mAh, kamera prej 12MP e perparme dhe 8MP të pasmë me Android 7.1.1 Nougat. Do të jetë 142.7mm i lartë dhe 69.6mm gjerësi. Opsionet e tij të lidhjes do të përfshijnë Bluetooth 4.2 Low-energy (LE), Wi-Fi 802.11 b / g / n dhe 4G LTE.

www.ose.al

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.