Samsung Galaxy J2 Core-foto1
Celulare Lajmet e fundit

[ZYRTARE] Samsung Galaxy J2 Core – i pari me Android Go

Është zyrtare. Samsung më në fund ka kërcyer në klasën e Android Go me lansimin e Samsung Galaxy J2 Core pas disa muajsh thashethemesh. Ndërsa Samsung nuk ka shpallur çmimin e Samsung Galaxy J2 Core, 91mobiles raporton se pajisja do të dalë në shitje në Indi dhe Malajzi duke filluar nga sot, përpara se të vihet në dispozicion në tregjet e tjera në nivel global.

Telefoni nuk është ai që do të rrëmbejë zemrën, si çdo tjetër smartphone Android Go deri tani lëshuar. Ai çon Android Oreo (Go edition) jashtë kutisë, megjithëse nuk jemi të sigurt nëse Sammy do të shtyjë për përditësimin e edicionit të Android Pie Go dhe është preloaded me Go versionet e aplikacioneve të Google të dizajnuara për shpejtësi më të madhe, më pak kërkesa për ruajtje, dhe përdorimi efikas i të dhënave.

Këtu përfshihen aplikacionet Google Go, Files Go dhe Gmail Go, dhe optimizimi i performancës në Chrome & Google Play.

Përpara kemi një ekran TFT me 5 inç që ka një rezolucion prej 540 x 960 piksele, dhe nën atë është procesori i vetë Samsung Exynos 7570 Quad-Core 14nm me 1GB RAM dhe 8GB hapësirë ​​të zgjerueshme.

Nuk ka asnjë gjurmë gishtash dhe nuk ekziston një funksion i zhbllokimit të fytyrës, megjithëse ka një sensor 8 megapiksel me aperturë af / 2.2 dhe një blic LED në pjesën e pasme, ndërsa një kamera 5 megapikselë f / 2.2 me Modë Bukuri për selfie.

Mundësuar nga një bateri 2600mAh, Samsung Galaxy J2 Core merr një mori të plotë të opsioneve të lidhjes duke përfshirë 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11 b / g / n, Bluetooth v4.2, GPS / A-GPS, Micro-USB dhe 3.5mm kufje me kufje.

Samsung Galaxy J2 Core-foto

Specifikimet e Samsung Galaxy J2 Core

5-inch (540 x 960 piksele) qHD TFT ekran

1.4GHz Quad-Core Exynos 7570 procesor 14nm me GPU Mali-T720 MP1

1GB RAM, ruajtje 8GB, memorie të zgjerueshme me microSD

Android 8.1 Oreo (Go edition)

SIM e dyfishtë

Kamera e pasme 8MP me blic LED, aperturë f / 2.2

Kamera 5MP përballë frontit me aperturë f / 2.2

Përmasat: 143.4 x 72.1 x 8.9mm; Pesha: 154g

3.5mm jack audio, FM Radio

4G VoLTE, Wi-Fi b / g / n, Bluetooth 4.2 LE, GPS

2600mAh bateri

Do jetë e disponueshme në opsionin e ngjyrës Gold me një mbarim metalik, por ka shanse që disa opsione të tjera të ngjyrave duhet të zbulohen ende. Ne do t’ju sjellim informacionin e çmimeve sapo të shpallen zyrtarisht.

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.