samsung galaxy a9 pro sa kushton
Celulare Lajmet e fundit

[ZYRTARE] Samsung Galaxy A9 Pro (2019), ja sa kushton, skeda teknike

Samsung pranoi trendin e nivelit në muajin e kaluar në Kinë kur prezantoi Galaxy A8s me ekranin e vet unik Infinity-O me vrimen per kamerën, ashtu siç quhet gjerësisht. Galaxy A8s është ekskluzive për Kinën, por tani po bën rrugën e saj për tregje të tjera Samsung Galaxy A9 Pro 2019.

 Samsung ka lëshuar Galaxy A9 Pro 2019 në tregun e Koresë dhe është planifikuar të arrijë tregje të tjera në javët e ardhshme. Në Kore, pajisja shitet me 599.500 Won koreane, që është rreth 540 dollarë. Ai është në dispozicion në opsionet e ngjyrave blu, gri dhe të gjelbër dhe do të dalë zyrtarisht në shitje që nga 28 janari.

Përveç ndryshimit të emrit, pajisja është kryesisht e njëjtë me ekranin Infinity-O që tregon Galaxy A8 që u njoftua vitin e kaluar.

Samsung Galaxy A9 Pro 2019 shfaq një ekran Full HD+ Infinity-O prej 6.4 inç me xhama 2.5D të lakuar, një raport aspekt i 19.5:9, ndërsa ka Snapdragon 710 SoC. SoC është mbështetur nga 6GB RAM dhe 128GB hapësirë ​​ruajtëse, të cilat mund të zgjerohet deri në 256GB.

Samsung Galaxy A9 Pro 2019 gjithashtu mburret me një vendosje të trefishtë të kamerës së pasme – që përbëhet nga një sensor me 24 megapikselë me aperturë f / 1.7, lente telefoto 10 megapiksel për zmadhimin 2x optik dhe një kamera 5 megapiksel për foto ne thellësi, ndërsa në mënyrë të barabartë paketon një aparat fotografik me 24 megapikselë që është futur në ekran.

Nuk ka sensor në ekran gjurmë gishtash për të plotësuar veçoritë tashmë premtuese, në vend të kësaj, pajisja merr një skaner konvencional të përparmë të gjurmëve të gishtave. Një tjetër minus për Samsung Galaxy A9 Pro 2019 këtu është se del me Android Oreo jashtë kutisë, edhe pse ne nuk jemi të befasuar duke pasur parasysh se seri Galaxy M do të merrni edhe të njëjtin sistem operativ.

Specifikimet e Samsung Galaxy A9 Pro 2019

 •  6,4-inç (2340 x 1080 piksela) Full HD + 19: 5: 9 LCD 2.5D LCD lakuar
 • Platformë mobile Octa Core Snapdragon 710 10nm (Dual 2.2GHz Kryo 360 + Hexa 1.7GHz Kryo 360 CPUs) me Adreno 616 GPU
 • 6GB RAM, 128 GB Magazinim, i zgjërueshëm deri në 512GB nëpërmjet kartës mikro SD
 • Android 8.1 (Oreo)
 • SIM e dyfishtë
 • Kamera e pasme 24MP me blic LED, aperturë f / 1.7, lente telefoto 10MP me f / 2.4 aperture dhe kamera me thellësi 5MP f / 2.2
 • Kamera e përparme 24MP me aperturë f / 2.0
 • Sensor gjurmët e gishtave
 • Dimensioni: 158,4 × 74,9 × 7,4 mm; Pesha: 173g
 • USB Lloji i C-Audio
 • Dual 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11ac (2.4 / 5GHz), VHT80, Bluetooth v5, GPS + GLONASS, USB Lloji C, NFC
 • Bateri 3400mAh (tipike) / 3300mAh (minimale) me ngarkim të shpejtë adaptiv

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.