Samsung Galaxy A7 2018-foto1
Celulare Lajmet e fundit

Shkarko fotot e Samsung Galaxy A7 (2018) – [Komunikim zyrtar]

Shkarkoni fotot e Samsung Galaxy A7 (2018) direkt duke klikuar tek imazhi i mëposhtëm:

mega-logo

[Artikull i shkruar më 19 Shtator]

Samsung Electronics prezantoi Dje Samsung Galaxy A7, telefoni më i fundit në familjen Galaxy A. Me një kamera të pasme të fuqishme me lente të trefishtë, dizajn me shkëlqim dhe me funksione që nuk duhet t’ju mungojnë në përditshmërinë tuaj, Galaxy A7 inovativ është pajisja e duhur për çfarëdo momenti në jetën tuaj.

“Samsung është i angazhuar për të sjellë risi domethënëse për të gjithë konsumatorët përgjatë familjes Galaxy, pa patur rëndësi se kush apo ku janë në botë”, tha DJ Koh, President dhe Drejtor Ekzekutiv i Divizionit të IT & Komunikimet Mobile në Samsung Electronics. “Kjo është arsyeja pse ne jemi të emocionuar të prezantojmë funksione të reja inovative për serinë A me  Samsung Galaxy A7, një pajisje praktike por e fuqishme që është ndërtuar për t’ju ndihmuar ta bëni përditshmërinë tuaj të volitshme dhe të jashtëzakonshme”.

Kapni dhe shkëmbeni përvojat me kamerën e fuqishme me lente të trefishtë të Galaxy A7;

·         Asnjëherë mos humbisni momentin me Lenten Ultra të Gjerë 120MP të Galaxy A7. Me të njëjtën kënd shikimi si syri i njeriut, Galaxy A7 kap botën ashtu siç e shihni, me fotot e pakufizuara me kënd të gjerë.

·         Me Lentet 24MP dhe Depth Lens, funksioni Live Focus i Galaxy A7 ju lejon të kontrolloni thellësinë duke ju dhënë mundësinë të rregulloni efektin bokeh për të krijuar fotografi mahnitëse.

·         Shkrepni fotografi të qarta kristal në kushtet e dritës së fortë dhe të dobët. Lentet 24MP të Galaxy A7 automatikisht lejonë më shumë dritë duke kombinuar katër pixels në një të vetëm në kushte të mungesës së dritës.

·         Galaxy A7 sjell më të mirën në atë që sheh. Duke prezantuar Optimizuesin Inteligjent të Skenës Samsung, kamera e Galaxy A7 kategorizon subjektin tuaj dhe rregullon ngjyrën, kontrastin dhe shkëlqimin për të optimizuar menjëherë cilësinë e imazhit1.

Shkrepni selfi të qarta dhe të shndëritshme në çdo kohë dhe mos u shqetësoni për të kërkuar ndriçimin ideal, me kamerën e përparme 24MP të Galaxy A7 dhe blicin e përshtatshëm LED. Kapni selfi me efektin bokeh me anë të Selfie Focus, dhe imitoni ndriçimin profesional të studios me funksionin Pro Lighting. Shtoni një prekje personal dhe shprehni veten me emojit AR, dhe filtra mikluese.

Duke prezantuar një ekran premium 6.0-inch Super AMOLED, Galaxy A7 ju lejon të përjetoni dhe ndani më të tjerët botën tuaj ashtu sic e shihni atë. Duke shtuar, Ekranin Infinity nga Samsung maksimizon e shikimit e pandërprerë dhe në thellësi. Galaxy A7 gjithashtu mbështet teknologjinë Dolby Atmos®2 të tingujve imersivë, e cila sjell argëtim në jetë përmes audios që rrjedh rreth jush. Kur vjen puna te stili, Galaxy A7 nuk bën kompromis. Duke ardhur me një dizajn qelqi premium, një sensor anësor për gjurmët e gishtash, Galaxy A7 është praktik dhe i rehatshëm në dorën tuaj. I disponueshëm në katër ngjyra që i përshtaten stilit tuaj personal – blu, të zezë, ngjyrë ari dhe rozë3 – të shprehësh veten me Galaxy A7 nuk ka qenë kurrë më e lehtë.

Dizenjuar për ta bërë jetën tuaj më praktike, Galaxy A7 vjen me Bixby4, Samsung Pay5 dhe Samsung Health.

Galaxy A7 do të jetë në dispozicion në tregjet e përzgjedhura evropiane dhe aziatike nga kjo vjeshtë dhe do të zgjerohet në tregje të tjera në një të ardhme të afërt.

Më 11 tetor 2018, Samsung Electronics do të mirëpresë një anëtar të ri të familjes Galaxy. Për të festuar lançimin e pajisjes së ardhshme, kompania mikpret një event për Galaxy A të Samsung në 11 tetor 2018, në orën 11:00.

[artikull i shkruar më 20 Shtator]

Ndërsa ne të gjithë presim ardhjen e mundshme të smartfonit të saj të parë Quad-kamera më vonë në tetor, Samsung Mobile ka prezantuar sot një smartphone të ri me veçori të veçanta që ende nuk janë të pranishme në pajisjet e tij premium. Pajisja në fjalë është Samsung Galaxy A7 2018, megjithëse duket se Samsung nuk është duke bashkëngjitur vitin 2018, por ne do të duhet ta bëjmë atë për të shmangur keqkuptimet.

Kliko ketu: Shikoni se cdo prezantoj Samsung me 11 Tetor

Samsung Galaxy A7 2018 është zyrtarizuar sot nga kompania e Koresë së Jugut: veçoria kryesore dalluese e anëtarit më të fundit të linjës A, që përfshin smartfonët e mesit të modelit të prodhuesit, është kamera e pasme e trefishtë. Moduli përfshin një sensor 24 Megapixel, një sensor të dytë 8 MegaPixel kombinuar me një optikë ultrangular dhe sensor i tretë 5 MegaPixel.

Detajet e Samsung Galaxy A7 2018

Ka edhe algoritme të veçanta të softuerit (Scene Optimizer) që, pas analizimit të subjektit të fotografisë, zgjedhin cilësimet optimale (ngjyra, kontrasti dhe shkëlqimi).

Për të kompletuar aparatin e kamerës, moduli i kamerës së përparme ka një sensor me 24 megaPixel me blic LED të rregullueshëm.

Karakteristikat teknike të mbetura përfshijnë 6″ Super AMOLED ekran me rezolucion FHD +, Exynos 7885 okta-core 2.2 GHz SoC, konfigurime kujtese me 4 / 6GB RAM dhe 64 / 128GB hapësirë ruajtëse, SoC dhe 3,300 mAh bateri. Ekziston edhe një sensor i gjurmëve të gishtit anësore, i cili gjithashtu mbështet asistentin e zërit Bixby dhe pagesat nëpërmjet Samsung Pay.

[supsystic-tables id=4]

Foto të Samsung Galaxy A7 2018

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.