Samsung Galaxy s9-fotorender
Celulare Lajmet e fundit

Samsung Galaxy A7 (2018): online karakteristikat e para

Samsung Galaxy A7 (2018) ka dalë në Geekbench me numrin e modelit SM-A730F dhe janë zbuluar disa karakteristika kryesore të celularit. I quajtur si SM-A730F, Samsung Galaxy A7 ka brënda chipset e Exynos 7885, i cili është një procesor okta core me 1.59GHz. Ai është i shoqëruar me 6GB RAM dhe telefoni drejtohet nga Android Nougat 7.1.1. Samsung Galaxy A7 (2018) shënoi 1490 pikë në testin e vetëm dhe 4172 pikë në testin multi core.

Samsung Galaxy A7 (2018)-foto

Më parë, Galaxy A7 kishte në GFXBench nën emrin SM-A730x. Listimi dha një pasqyrë të karakteristikave të telefonit të cilat janë të ngjashme me ato që janë parë në Geekbench. Nuk ka asnjë fjalë në madhësinë e ekranit në të dy listat, por lista e GFXBench e vendos rezolutën në 1080p. Karakteristika të tjera të zbuluara ishin lentet e kameras, me kamerën mbrapa sportive prej 16MP dhe. Ka disa dallime në listë, por kjo nuk është një çështje pasi këto faqe mund të mos jenë produkti përfundimtar.

Samsung Galaxy A7 (2018)-karakteristika

Ka pasur disa raporte që kanë treguar renderat e Samsung Galaxy A7, të cilat tregojnë ekranin si të ketë një raport aspekt 18: 9. Nuk ka asnjë fjalë nga Samsung lidhur me Galaxy A7, prandaj prisni dhe na ndiqni ​​për më shumë!

ose.al – Shtepia e teknologjise

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.