android 9 samsung
Celulare Lajmet e fundit

[Skeda teknike] Samsung Galaxy A30

Samsung ka shumë lajme të rëndësishme këtë vit. Sigurisht Galaxy S10 është qendra e vëmendjes në këtë moment, por hyrja dhe vargu i mesëm do të marrin një ndryshim mjaft të rëndësishëm. Një nga këto telefona është Samsung Galaxy A30.

Ky telefon do të jetë në rangun më të ulët, ka dalë në sipërfaqe në faqen e internetit Geekbench benchmark. Fotoja zbulon se ka numrin e modelit SM-A305F dhe do të mundësohet nga Exynos 7885 SoC, i njëjti chip që fuqizon Galaxy A8 (2018) dhe Galaxy A8+ (2018). Duket se edhe pse ky Galaxy A30 është projektuar për gamën e hyrjes, mund të jetë shumë konkurrues në aspektin e performancës.

Samsung Galaxy A30 – Skeda teknike

Ka 4GB RAM, e cila e sjell atë më afër midrange se sa në gamën e ulët, si dhe 32 / 64GB memorie të brendshme.

sm-a305-geekbench-samsung galaxy a30

Vlen të përmendet gjithashtu se versioni i Android që po funksionon është Android Pie, versioni më i fundit i sistemit operativ që do të jetë standard për të gjithë smartfonët e rinj të Samsung këtë vit.

Nuk ka asnjë fjalë se kur do të njoftohet ky smartfonë i ri Samsung Galaxy A30. Ata nuk kanë gjasa të goditen përpara Galaxy S10, sepse Samsung nxjerr gjithmone Serine S me versionin më të fundit të Android nga kutia. Do të shohim nëse ka detaje të reja të serisë A gjatë Kongresit Botëror të Celularëve në Barcelonë muajin e ardhshëm.

Na ndiqni ne Facebook dhe Instagram. Stay tuned – ose.al

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.